Brutalne filmy obiegły internet. Rozwścieczony tłum zlinczował policjantkę na ulicy

Lincz na policjantce miał miejsce w sylwestrową noc w podparyskim getcie.
Lincz na policjantce miał miejsce w sylwestrową noc w podparyskim getcie. Twitter/montgommery madison
Do pełnych przemocy scen doszło w imigranckim gettcie w podparyskim Champigny-sur-Marne, gdzie grupa agresywnych mężczyzn zlinczowała policjantkę. Nie znalazł się nikt, kto pomógłby będącej w śmiertelnym niebezpieczeństwie kobiecie, a świadkowie jeszcze zachęcali kopiących okrzykami.

Cała sytuacja miała miejsce po tym, jak 300 chuliganów wszczęło zamieszki. Rozwścieczyło ich to, że nie zostali wpuszczeni na prywatną imprezę podczas Sylwestra. Rzucili się na policjantów natychmiast po ich przybyciu, podaje francuski dziennik "Le Monde".

Na nagraniach widać sceny rozgrywające się podczas sylwestrowej nocy. Wściekły tłum przewraca samochód i bije się z policją, używając sztachet i pięści. Następnie dochodzi do linczu na policjantce. Kopie ją jednocześnie kilku mężczyzn, towarzyszą temu okrzyki innych, którzy zagrzewają ich "do boju".
Na innych filmach widać, jak sprawcy wielokrotnie kopią leżącą policjantkę w głowę i inne części ciała. Ta, przerażona, choć zasłania się rękoma, nie jest w stanie obronić się przed gradem ciosów. Na szczęście udaje jej się potem uciec przed rozwścieczonym tłumem.
Na razie aresztowano dwójkę nastolatków, podejrzaną o napad na policjantkę i jej kolegę. Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział, że sprawcy "tchórzliwego i zbrodniczego" linczu zostaną ukarani. Według "Le Monde", w trakcie Sylwestrowej nocy we Francji doszło do masowych zamieszek, podczas których spłonęło ponad 1000 samochodów.
źródło: "Le Monde"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...