Wiosna przyjdzie o wiele szybciej niż myślicie. Zaskakujące prognozy speców z Rosji i USA

Średnia temperatura na początku stycznia jest co najmniej zaskakująca. Także w lutym w Europie ma być ekstremalnie ciepło.
Średnia temperatura na początku stycznia jest co najmniej zaskakująca. Także w lutym w Europie ma być ekstremalnie ciepło. Twitter/meteoprognoza
Śnieg może tegorocznej zimy, poza kilkoma epizodami już w ogóle się nie pojawić. Długoterminowe prognozy pogody dla Europy, które przygotowali Amerykanie i Rosjanie, wskazują, że już w lutym czeka nas wiosna.

Zawiedli się już ci, którzy liczyli, że śnieg sypnie w święta i Sylwestra. Nie dość, że go nie zobaczyliśmy, to jeszcze całą Wigilię padał charakterystyczny dla listopada deszcz. TVN Meteo podaje, że będzie to wyjątkowa zima, w której wystąpią zaledwie zimowe epizody.
Temperatura ma być bardzo wysoka, o wiele wyższa niż średnia o tej porze roku. Według rosyjskich i amerykańskich speców od pogody, następny miesiąc ma być ekstremalnie ciepły, wiosna przyjdzie już pod koniec lutego. Średnia temperatura w lutym ma być taka, jak pod koniec marca, czyli w Polsce w 2017 roku około 7-8 stopni Celsjusza w ciągu dnia (dane AccuWeather).

Styczeń, według prognoz portalu AccuWeather, nie będzie jeszcze tak ciepły. Do soboty w ciągu dnia ma być średnio 7 stopni na plusie, następny tydzień będzie nieco chłodniejszy (1-4 stopnie Celsjusza w ciągu dnia). W kolejnym tygodniu będzie podobnie. Dopiero na początku lutego czekają nas zaledwie okresowe i lekkie opady śniegu przy temperaturze około zera stopni. Potem temperatura ma znacząco wzrosnąć .

źródło: TVN Meteo
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...