"Byłam, jestem i będę rasistką". Haniebne słowa lekarki po wizycie Palestyńczyka

Lekarka z Rzeszowa ma umieszczać na Facebooku rasistowskie wpisy - alarmuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. (zdjęcie poglądowe)
Lekarka z Rzeszowa ma umieszczać na Facebooku rasistowskie wpisy - alarmuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. (zdjęcie poglądowe) Agnieszka Sadowska/AG
Lekarka z Rzeszowa na co dzień pracuje w SOR-ze w szpitalach na Podkarpaciu: w Rzeszowie i Przemyślu. To niebywałe, ale ma ona (pod pseudonimem) regularnie zamieszczać rasistowskie posty, które atakują obcokrajowców. Jeden z takich bulwersujących wpisów opublikowała niedawno na Facebooku.

Jak podaje na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, lekarka ma występować na Facebooku jako Alina Grunwald. Jej personalia podaje Ośrodek w swoim poście. Na zdjęciu profilowym pani doktor widzimy motyw z filmu "Krzyżacy".
Lekarka opowiedziała na Facebooku następującą historię: "Mieliśmy dzisiaj przyjemność gościć pacjenta 33-letniego, który najpierw krzyczał i straszył a przy pobieraniu krwi rozpłakał się i posiusiał bez zażenowania. Pacjent nie był pod wpływem alkoholu. Kto zgadnie kraj pochodzenia pacjenta?" – napisała.

LEKARKA - RASISTKA "Byłam, jestem i będę rasistką" - przyznaje publicznie lekarka pracująca min. na SOR szpitala w...

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na 2 stycznia 2018
"Beżowy?" – dociekał znajomy lekarki. "Blisko" - podpowiadała pani doktor niczym w zabawie w chowanego i dodała jeszcze wskazówkę: "Dużo krzyczą, rzucają babki a jak coś to spierd...". Znajomi lekarki dalej nie wiedzieli, bo pytali "Rom, Rumun?". Ostatecznie okazało się, że Palestyńczyk.

Ośrodek wysłał już pisma do przełożonych lekarki. Zawiadomił też Rzecznika Praw Pacjenta, a także Naczelną Izbę Lekarską. Zdaniem autora wpisu, NIL powinna dowiedzieć się, w jaki sposób pracownica szpitali traktuje kwestię tajemnicy lekarskiej. Pani doktor nie kryje się ze swoimi rasistowskimi poglądami i często opisuje swoje "przygody" z dyżurów na SOR-ze, obcokrajowcy są dość często jej pacjentami, gdyż w Przemyślu mieści się Strzeżony Ośrodek dla Cudzoziemców.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...