Kłopoty PO w Krakowie. Dwaj politycy odchodzą z partii

Tomasz Urynowicz odchodzi z PO
Tomasz Urynowicz odchodzi z PO Fot. Facebook / Tomasz Urynowicz
Kolejny cios dla Platformy Obywatelskiej. Radny z Krakowa Tomasz Urynowicz poinformował, że odchodzi z partii. Taką samą decyzję podjął przewodniczący dzielnicy XVIII Nowa Huta Stanisław Moryc.

– Od dłuższego czasu moje poglądy i moje działania rozmijały się z oczekiwaniami i programem Platformy – oświadczył Urynowicz. Stwierdził, że w najbliższą środę, na sesji Rady Miasta Krakowa, nie będzie już zasiadał w ławach radnych PO. Odniósł się również do spekulacji, że mógłby dołączyć do klubu PiS. – Nie prowadziłem z nimi tych rozmów – zaznaczył.

– Za bardzo rozmijam się w ocenie bieżących wydarzeń z PO. Widząc to jak bardzo scena polityczna się polaryzuje, jak bardzo absurdalne pojawiają się postulaty, jak bardzo nieuczciwa jest ta gra na scenie politycznej trudno, żebym nie zabrał głosu. Tym moim głosem jest opuszczenie PO – podsumował radny.

Urynowicz zasiada w radzie od 2010 roku. Rok wcześniej wstąpił do PO. Jego odejście sprawi, że Platforma będzie miała w radzie 15 głosów. Wcześniej z szeregów partii wypisały się dwie radne: Małgorzata Jantos i Marta Patena. PiS ma w Krakowie 19 radnych, a prezydencki klub Przyjazny Kraków sześciu.


Źródło: Radio ZET
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...