"Jest tak zimno, że z nieba spadają iguany." Niecodzienne zjawisko w najcieplejszym stanie USA

Atak zimy na Florydzie. Z drzew spadają zamarznięte legwany.
Atak zimy na Florydzie. Z drzew spadają zamarznięte legwany. Fot. screen/twitter.com/FranklyFlorida
Mieszkańcy wschodniej części USA przyzwyczajeni są do ostrych zim, ale zdjęcie zamarzniętej jaszczurki na Florydzie ich poruszyło. Mieszkaniec tego stanu poszedł nad swój basen wokół, którego rosną palmy. A tam leżała "zamarznięta" iguana.

Niskie temperatury połączone z śnieżnym sztormem sparaliżowały wschodnie regiony USA . Tysiąc szkół zostało zamkniętych z powodu mrozów, atak śnieżyc uziemnił samoloty i zablokował autostrady. Obrazki ludzi zmagających się z zaspami są już codziennością. Te zdjęcia nie poruszają jednak tak bardzo,
większe wrażenia robią fotografie zimy z regionu, gdzie zwykle panuje tropikalny klimat. Tam jego mieszkańcy po raz pierwszy doświadczyli niskich temperatur.

Jeden z mieszkańców Florydy wykonał zdjęcie iguany leżącej na brzegu basenu. Jego zdaniem gad zamarzł. – A w południowej części Florydy z nieba spadają iguany – napisał mieszkaniec tego ciepłego Stanu.
Zdjęcie zielonego gada obiegło internet. Natychmiast pojawiły się kolejne.
Gazeta "Washington Post" spytała nawet o zdanie eksperta. Kristen Sommers, która zajmuje się ochroną zwierząt wyjaśniła, że iguana, czy też inaczej legwan nie zamarzła, tylko zmarzła. – To zwierzę jest zmiennocieplne. Jeśli temperatura spadnie, wpada w stan odrętwienia – tłumaczyła. Podobne zjawisko spadania gadów z drzew zanotowano ponad osiem lat temu.
Źródło: "Washington Post"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.