Wiemy, kiedy spadnie w Polsce śnieg. Pogoda szykuje nam dużą niespodziankę

Synoptycy przewidują, że opadów śniegu możemy spodziewać się w drugiej połowie miesiąca.
Synoptycy przewidują, że opadów śniegu możemy spodziewać się w drugiej połowie miesiąca. Patryk Ogorzałek/Agencja Gazeta
Nie wszystko stracone. Wprawdzie długoterminowe prognozy pogody przewidują wysokie temperatury i wiosnę już pod koniec lutego, ale dla wszystkich fanów śniegu jest nadzieja. Ten może pojawić się w Polsce.

Gdy patrzymy na termometry w styczniu, możemy nie dowierzać. Często widać na nich 8 lub nawet 10 kresek. W najbliższych dniach wiele się pod tym względem nie zmieni. Jedynie dziś nastąpiło niespodziewane ochłodzenie, na termometrach w Warszawie przed południem było 6 kresek poniżej zera, podobnie jest w Kujawsko-Pomorskiem.
Ciepło ma być we wtorek, we Wrocławiu i Opolu nawet około 5 stopni Celsjusza. W środę będzie nieco inaczej, bo spodziewany jest deszcz, a w centralnej i wschodniej Polsce – śnieg z deszczem. Z racji ekstremalnie wysokiej temperatury, nie ma co nawet marzyć o białej pokrywie, mało tego: kierowcy powinni być bardzo ostrożni z racji prawdopodobnej pluchy na drodze. Ale w ramach zadośćuczynienia, pogoda szykuje nam śnieżną niespodziankę w drugiej połowie miesiąca, informuje Interia.
Na ciekawe zjawisko wskazuje portal Severe Weather, który podaje, że nad Europą znajduje się duża chmura pyłu saharyjskiego. Chmura pyłu ma we wtorek dotrzeć nad Polskę, a w połowie tygodnia nad południową Skandynawię. Co to oznacza? Szczególnie w południowej i zachodniej części Polski możemy spodziewać się czerwonych zachodów Słońca.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...