Zdjęcia tej kobiety obserwowało 75 tys. osób. Nikt nie zauważył problemu, dopóki jej nie zdemaskowano

Profil Louise Delage okazał się być fikcyjny. Prawdziwym celem była akcja skierowana przeciwko uzależnieniu od alkoholu.
Profil Louise Delage okazał się być fikcyjny. Prawdziwym celem była akcja skierowana przeciwko uzależnieniu od alkoholu. Instagram/Louise Delage
Na pierwszy rzut oka zdjęcia tej pięknej kobiety idealnie wpisują się w poetykę Instagrama. Użytkownicy, którzy wrzucają efektowne obrazki, mogą liczyć na gigantyczne zasięgi. Tak jest w przypadku profilu Louise Delage. Jednak to tylko pozory.

Gdy przyjrzymy się bliżej zdjęciom, znajdziemy na nich wspólny element. To alkohol: w formie butelki wina, kieliszka, drinka. Nie jest to także zwykły instagramowy profil, bo tak naprawdę Louise Delage nie istnieje. Konto, które obserwuje ponad 75 tys. użytkowników portalu, założyła agencja reklamowa BETC na zlecenie Addict Aide, która walczy z uzależnieniem od alkoholu. Pod każdym z postów mamy tysiące reakcji czy dziesiątki udostępnień.

Jednak nikt z licznych użytkowników śledzących profil nie zauważył wspólnego elementu każdego zdjęcia, alkohol pojawiał się na nich bowiem dyskretnie. Kampania ma zwrócić uwagę na fakt, jak łatwo przeoczyć czyjś poważny problem w mediach społecznościowych. Na pierwszy rzut oka ktoś chwali się swoim życiem towarzyskim czy zawodowym i pierwszą nasuwającą się reakcją jest "lajk" jego znajomych, którzy podziwiają życiowe sukcesy. Dokładnie tak było w przypadku profilu Louise Delage.

Fishing Time

Post udostępniony przez Louise Delage (@louise.delage)

Thinking

Post udostępniony przez Louise Delage (@louise.delage)

Family Time

Post udostępniony przez Louise Delage (@louise.delage)

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...