Były szef Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy trafił do PZU. Maciej Łopiński został członkiem rady nadzorczej tej spółki

Maciej Łopiński powołany do rady nadzorczej TVP.
Maciej Łopiński powołany do rady nadzorczej TVP. Fot. Cezary Aszkielowicz / Agencja Gazeta
W poniedziałek Maciej Łopiński został powołany do rady nadzorczej PZU – o czym poinformowała ta spółka. To były poseł Prawa i Sprawiedliwości i sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. Należy odnotować, że od roku Łopiński jest także członkiem rady nadzorczej Telewizji Polskiej.


W komunikacie prasowym prezesa PZU, możemy przeczytać, że do rady nadzorczej spółki "dołącza specjalista z tak bogatym doświadczeniem menedżerskim, w tym w zasiadaniu w radach nadzorczych dużych spółek, ale także z zakresu regulacji finansowych". Dalej prezes PZU stwierdził, że jest przekonany, że "wspólnie osiągną cele biznesowe zawarte w naszej
nowej strategii".

Przypomnijmy, że od lutego Łopiński jest członkiem rady nadzorczej Telewizji Polskiej. Na to stanowisko powołała go Rada Mediów Narodowych. Wcześniej był podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. Tę funkcję pełnił od sierpnia 2015 do grudnia 2016 roku. Łopiński doradzał także prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Był odpowiedzialny za kontakty z mediami, natomiast poźniej kierował jego gabinetem. Ponadto, przez sześć lat nowy członek rady nadzorczej PZU był posłem Prawa i Sprawiedliwości.

Łopiński w przeszłości był m.in. dziennikarzem "Gazety Współczesnej", PAP czy Radia Wnet. Zasiadał także w radach nadzorczych, m.in. PZU Asset Management, KGHM.

źródło: Wirtualnemedia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka