Szyszko udzielił wywiadu na temat swojej dymisji. Tylko parę słów, ale pokazuje, w jakim jest nastroju

Jan Szyszko o swojej dymisji: "Widocznie tak musiało być".
Jan Szyszko o swojej dymisji: "Widocznie tak musiało być". Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta
Niezbyt rozmowny był odwołany minister środowiska Jan Szyszko, gdy dziennikarz portalu wpolityce.pl zapytał go o to, czy spodziewał się dymisji. Przy okazji wydał dość odważną rekomendację, gdy padło pytanie o jego następcę. Widać wyraźnie, że minister, który już zawsze będzie się kojarzyć z wycinką Puszczy Białowieskiej i rozszerzaniem praw myśliwych, nie może się pogodzić z tym, że już nie on będzie dowodził resortem.

"Widocznie tak musiało być. Decyzja należy przecież do pana premiera" – tylko tyle miał do powiedzenia Jan Szyszko, pytany, czy spodziewał się dymisji. Na drugie pytanie, o to czy jego następca sobie poradzi, odpowiedział z równie zdawkową refleksyjnością. Przy czym... A, sami pewnie zwrócicie uwagę na drugie zdanie wypowiedzi byłego ministra środowiska.
prof. Jan Szyszko
były minister środowiska

Myślę, że pan minister Kowalczyk jest doświadczonym politykiem. Zresztą każdy z Prawa i Sprawiedliwości jest sprawną osobą.

wpolityce.pl
Trochę bardziej odwołany minister rozkręcił się przy pytaniach o Puszczę Białowieską i o to, że po jego odwołaniu z ulgą odetchnęli przeciwnicy wycinki drzew. "Na pewno ci, co mnie zwalczali w Puszczy Białowieskiej uważają, że to jest ich sukces. To nie ulega wątpliwości. Realizowałem tutaj w stu procentach program PiS i myślę, że mój następca też będzie tak czynił" – stwierdził Szyszko, wyjaśniając, iż owym programem PiS jest "użytkowanie zasobów przyrodniczych, by służyły człowiekowi". Podał przy tym przykład Lasów Państwowych: "Rąbiemy, wycinamy, a mamy coraz więcej lasów, coraz więcej ich przyrasta".

Następca Jana Szyszki wyraźnie nie zgadza się z polityką swojego poprzednika. Henryk Kowalczyk już wczoraj zapowiedział znalezienie i zrealizowanie kompromisu w sprawie ochrony Puszczy Białowieskiej.

źródło: wpolityce.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...