IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi, marznącymi opadami. W nocy i wieczorem będzie bardzo ślisko

Dziś wieczorem i w nocy będzie bardzo ślisko w wielu rejonach Polski
Dziś wieczorem i w nocy będzie bardzo ślisko w wielu rejonach Polski Fot. Piotr Skornicki / Agencja Gazeta
W wielu rejonach Polski będzie wieczorem i w nocy bardzo ślisko. Powodem są opady marznącego deszczu, który powoduje gołoledź. Ta zamienia chodniki i ulice w niebezpieczne ślizgawki. Poczuli dziś rano to na własnej skórze m.in. mieszkańcy Łodzi.

Wczesnym rankiem w Łodzi doszło do groźnego karambolu spowodowanego gołoledzią. Jak czytamy na stronie "Dziennika Łódzkiego" przy dworcu Fabrycznym zderzyły się aż 24 samochody, w tym radiowóz i autobus. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Karambol przy dworcu Łódź Fabryczna. Na al. Scheiblerów zderzyły się 24 samochody, w tym radiowóz, autobus i samochód...

Opublikowany przez Policja Pro na 11 stycznia 2018
Sytuacja może się powtórzyć. W serwisie pogodowym IMGW wydano dziś ostrzeżenia dla kilku województw.
W tym momencie nie jest źle, bo plusowa temperatura roztopiła lód. Wieczorem i w nocy znów zrobi się bardzo ślisko. "Opady deszczu lub mżawki, które wówczas pojawią się na Lubelszczyźnie, Mazowszu, w Świętokrzyskim, Małopolsce, na Podkarpaciu i terenach podgórskich mogą przynieść lokalną gołoledź" - czytamy na stronie ems.meteoprognoza.pl. Dlatego uważajmy na drogach i chodnikach - w takim warunkach nietrudno o stłuczkę lub "wywrotkę".
Źródło: ems.meteoprognoza.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...