Drugi ważny sprawdzian na nowego ministra. Joachim Brudziński zapewnia, że policja zadba o bezpieczeństwo WOŚP

Minister Joachim Brudziński zapewnia, że jak co roku policja będzie czuwać nad przebiegiem finału WOŚP.
Minister Joachim Brudziński zapewnia, że jak co roku policja będzie czuwać nad przebiegiem finału WOŚP. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Już w niedzielę, jak co roku startuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, i jak co roku nad bezpieczeństwem wolontariuszy będzie czuwać Policja. Nowy szef MSWiA jest przekonany, że wolontariusze będą bezpieczni.

Joachim Brudziński ministrem został zaledwie kilka dni temu, a już musi zdać kolejny ważny egzamin jako szef Policji. Pierwszym wyzwaniem była miesięcznica smoleńska, w niedzielę policjanci będą zabezpieczać finał WOŚP.
Przeciwników WOŚP nie brakuje. W poprzednich latach zdarzało się, że wyrywano wolontariuszom puszki, do których Polacy ( i nie tylko) wrzucali pieniądze na sprzęt medyczny. Nie brakowało też wyzwisk pod adresem ludzi zaangażowanych w zbiórkę, różne środowiska, szczególnie prawicowe często w niewybrednych słowach krytykowały Jurka Owsiaka i WOŚP. Pomoc policji się przyda, pozostaje mieć nadzieję, że minister Brudziński nie rzuca słów na wiatr.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...