"Byłem wprawny w fachu dojenia krówek". Premier Morawiecki na pierwszej gospodarskiej wizycie odwiedził mleczarzy

Premier Mateusz Morawiecki złożył wizytę u dostawców mleka w Wysokiem Mazowieckiem.
Premier Mateusz Morawiecki złożył wizytę u dostawców mleka w Wysokiem Mazowieckiem. Screen z Twitter.com/premierrp
– Rolnicy są solą ziemi – powiedział Mateusz Morawiecki w województwie podlaskim. Premier odwiedził rolników w czasie swojej pierwszej wizyty gospodarskiej po objęciu nowego stanowiska. Mówił o znaczeniu tej gałęzi gospodarki dla Polski oraz powspominał swoje dzieciństwo na wsi.

Szef rządu złożył wizytę w podlaskim gospodarstwie. – Cieszę się, że zacząłem od tej pięknej obory, z krówkami. Ja dzieciństwo spędzałem zawsze na wsi. Byłem wprawny w fachu dojenia krówek – mówił rolnikom premier Mateusz Morawiecki. Odwiedził też zakłady Mlekovity gdzie m. in. wzniósł toast mlekiem. – Chciałem zaapelować do wszystkich producentów i sieci dystrybucyjnych, żeby polskie produkty znalazły należyte miejsce na półkach – mówił na konferencji. Wspomniał, że sam zaczyna dzień "od tego, że jem oczywiście polski serek z polskim mlekiem".
– Jan Pawel II, gdy przybywał do Polski, wykonywał zawsze taki piękny gest – całował polską ziemię – mówił szef rządu. – Bo ta ziemia nie tylko rodzi owoce i daje utrzymanie, ale jest też ziemią naszych przodków, której winniśmy szacunek i obronę – dodał. Obiecał też, że będzie zabiegał o interesy polskich rolników w Unii Europejskiej.
Mateusz Morawiecki

""Bardzo się cieszę, że polskie rolnictwo modernizuje się. Rolnicy są solą ziemi. Ja natomiast chciałbym tę sól osłodzić wyższymi zyskami i lepszymi marżami, żebyście mogli jak najkorzystniej sprzedawać swoje produkty"

Premier Morawiecki podkreślał, że Polska jest potęgą rolniczo-spożywczą. – Jesteśmy na czwartym miejscu w produkcji mleka w Unii Europejskiej. Produkcja rolno-spożywcza jest kluczowa i może być również bardzo dochodowa – W niektórych obszarach jesteśmy na podium – Polska zajmuje trzecią pozycję w UE w produkcji oleju rzepakowego. Wierzę, że także w przypadku produkcji mleka jest to możliwe – zapewniał Morawiecki.
Źródło: Gazeta.pl
Trwa ładowanie komentarzy...