Takiej kumulacji w historii Polski jeszcze nie było. Do wygrania suma większa niż roczny budżet Zgierza

Nie lada gratka w Eurojackpot. Do wygrania rekordowa suma pieniędzy.
Nie lada gratka w Eurojackpot. Do wygrania rekordowa suma pieniędzy. Fot. Pixabay
"To kolejny raz kiedy możemy przekazać informację, że mamy do czynienia z kumulacją, która do tej pory w historii gier liczbowych w Polsce nie miała miejsca!" – pisze na swojej stronie Totalizator Sportowy. Chodzi o Eurojackpota. W najbliższy piątek do zgarnięcia jest potężna góra pieniędzy.

Przez to, że w ostatnim losowaniu w żadnym z państw nie padła główna nagroda, uzbierała się pokaźna sumka. W najbliższy piątek (19 stycznia) do wygrania będzie... 270 mln złotych (słownie: dwieście siedemdziesiąt milionów złotych). Dla porównania - tegoroczny budżet Zgierza to 250 mln złotych, a zeszłoroczny Legii Warszawa 283 mln złotych.

Przypomnijmy, że Eurojackpot to stosunkowo nowa gra. Została uruchomiona w 2012 roku w 18 europejskich krajach. Formuła pozwala generować gigantyczne wygrane. Żeby zagrać, trzeba odwiedzić kolekturę Lotto. Opłata za zakład to 12,50 zł. Typujemy 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił.

We wczorajszym losowaniu padło wiele wygranych niższych stopni. Wylosowanymi liczbami okazały się: 16, 17, 25, 40, 44 oraz 2, 9. Poniżej tabela polskich wygranych w Eurojackpot po dzisiejszym losowaniu.
Co ciekawe: osoby, które zagrały w Polsce wygrywają w Eurojackpot znacznie więcej niż w pozostałych krajach. A to dlatego, że do wygranych doliczana jest nadwyżka z korzystnej wymiany kursowej złotego na euro.


Źródło: lotto.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.