Nowa nominacja Mateusza Morawieckiego. Jednak to premier sam będzie zarządzał ministerstwem

Mateusz Morawiecki powołał Marka Zagórskiego na stanowisko p.o. ministra cyfryzacji.
Mateusz Morawiecki powołał Marka Zagórskiego na stanowisko p.o. ministra cyfryzacji. Kuba Atys/Agencja Gazeta
Premier Mateusz Morawiecki powołał osobę, która pełnić będzie obowiązki ministra cyfryzacji. Będzie nią Marek Zagórski, dotychczasowy sekretarz stanu w tym resorcie. Będzie tak do czasu powołania właściwego ministra cyfryzacji – dowiedziało się RMF FM.

Marek Zagórski funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji pełni od września 2016 roku. Wcześniej przez niespełna rok był sekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 2015 roku jest posłem na Sejm. Startował z listy Prawa i Sprawiedliwości, z rekomendacji Polski Razem. Wcześniej, w czasie poprzednich rządów PiS w latach 2006-2007, pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Te zmiany to ciąg dalszy rekonstrukcji rządu. Stanowisko ministra cyfryzacji straciła Anna Streżyńska, na co zanosiło się od wielu miesięcy. Premier jednak do tej pory nie powołał jej następcy, co oznacza, że stanowisko ministra cyfryzacji pozostaje nieobsadzone. Początkowo Ministerstwo miało wejść w skład nowego resortu – Przedsiębiorczości i Technologii. Jednak ostatecznie okazało się, że nadzór nad cyfryzacją przejmie Mateusz Morawiecki. Takie informacje podała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska

De facto resort cyfryzacji ma mieć dwóch szefów. Kluczowe decyzje ma podejmować Morawiecki, a codzienne obowiązki ministra pełnić ma Zagórski. To ma jednak potrwać do wyboru właściwego ministra cyfryzacji, nie wiadomo jednak na razie kiedy to się stanie ani kto nim będzie. Nowy minister ma już samodzielnie kierować resortem.


źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...