Polonez Chajzera, Gitara Slasha... 5 najdroższych przedmiotów na aukcjach WOŚP

Przedmioty wystawione na aukcje osiągają wysokie sumy
Przedmioty wystawione na aukcje osiągają wysokie sumy Screen z Allegro.pl
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze nie tylko do puszek, ale również na aukcjach. Organizatorzy zaprosili jak zwykle artystów, sportowców, celebrytów, polityków i innych, do wystawienia przedmiotów na licytacje. Niektóre osiągnęły naprawdę wysokie kwoty.

Aukcje wciąż trwają, a licytujący podbijają ceny, poniższa lista 5-ciu najdroższych wystawionych przedmiotów może się zmienić. Na chwilę obecną prezentuje się tak:

1. Polonez z 1997 roku od Filipa Chajzera. Obecna cena: 46 300 zł
"To nie jest łatwa decyzja. To dla mnie bardzo, ale to bardzo ważna rzecz, w którą wsadziłem kupę serca i pieniędzy, jednak dalej tylko rzecz. Czas żeby znalazła nowego właściciela. Jeśli dzięki mojemu Polonezowi uda się kupić sprzęt ratujący dzieciakom życie - to będzie on jeszcze bardziej niezwykły, a już dzisiaj jest wyjątkowy i jeden jedyny taki na świecie. Rocznik 1997, oryginalny przebieg 50.000km" - pisze na swojej aukcji Filip Chajzer.

2. Gitara Slasha z Guns N’ Roses od Szymona Chwalisza. Obecna cena: 45 150 zł
"Ta wspaniała gitara miała być prezentem dla Saula Hudsona, znanego szerzej pod pseudonimem Slash, ale kiedy ten dowiedział się o naszej fundacji, postanowił oddać ją na aukcję! Slash zaprosił nas do swojego hotelu tuż przed koncertem Guns N’ Roses w Gdańsku, aby osobiście wypróbować wykonaną przez nas gitarę i złożyć na niej swój podpis! Wiosło wygląda obłędnie, ale brzmi jeszcze lepiej! Zaprojektowanie, pomalowanie i przygotowanie jej pod preferencje Slasha zajęło prawie trzy miesiące, ale Szymon Chwalisz jak zawsze wykonał kawał dobrej roboty!" - czytamy na stronie aukcji.

3. Obraz Jerzego Nowosielskiego - Akt Leżący. Obecna cena: 30 100 zł
"Dzieło jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy ikon, utytuowanego artysty, teologa prawosławnego, rysownika, scenografa i filozofa.
Jego niepowtarzalny styl charakteryzuje się stosowaniem płaskiego układu barwnych plam obwiedzionych czystą linią konturu i syntetyzującym widzeniem codzienności.
Prace artysty znajdują się w licznych zbiorach muzealnych w Polsce i w kolekcjach prywatnych (USA, Kanada, Francja, Niemcy). W 1993 r. został laureatem Nagrody Wielkiej Fundacji Kultury za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury" - informacja ze strony aukcji.


4. "99 godzin" Citroen Saxo VTS - rajdówka TVN TURBO. Obecna cena: 30 000 zł
"Prowadzący TVN Turbo wzięli udział w wyjątkowym projekcie. Na bazie Citroena Saxo VTs stworzyli unikatowy model wyczynowego auta sportowego. Efekt ich pracy został roboczo nazwany „99 godzin rally”, a to jak powstawał widzowie TVN Turbo będą mogli zobaczyć wiosną w jednym z odcinków programu „99 godzin”.
Projekt powstawał pod czujnym okiem Grzegorza Dudy - wielokrotnego Mistrza Europy w Wyścigach Górskich i prowadzącego program „101 napraw”" - czytamy w opisie.

5. Wakacje w Dominikanie dla dwóch osób. Obecna cena: 28 200 zł
"Perła Karaibów – bo tak nazywana jest Dominikana – słynie z rajskich plaż otoczonych palmami kokosowymi, turkusowych wód skrywających niezwykłe rafy koralowe, a także komfortowych hoteli, licznych sklepików oraz restauracji i barów serwujących dominikańskie przysmaki. Rokrocznie przyciąga mnóstwo turystów z całego świata spragnionych błogiego wypoczynku. Odkryj niezwykłe uroki tego tropikalnego miejsca położonego na Karaibach i jednocześnie wspomóż potrzebujących" - podaje biuro podróży TUI.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...