Jest rekord WOŚP! Polacy niezwykle hojni dla akcji Jerzego Owsiaka

Tak wyglądało Światełko do Nieba pod Pałacem Kultury i Nauki w ramach finału WOŚP.
Tak wyglądało Światełko do Nieba pod Pałacem Kultury i Nauki w ramach finału WOŚP. Twitter/Warszawa
Kolejny rekord WOŚP został pobity, tyle wiadomo już na pewno. Wiadomości, które spływają od wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są niewykle optymistyczne. W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków.

Już ponad 72 mln na koncie Orkiestry!
Po godzinie 23.30 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała niesamowitą liczbę: udało się zebrać 72,6 mln zł! Oznaczałoby to pobicie zeszłorocznego rekordu, kiedy to zebrano 62 mln zł.
Według najnowszych danych sprzed godziny 22, Polacy wpłacili już niemal 42 miliony złotych w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wcześniej, około 20, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy poinformowała na Twitterze, że udało się już zebrać dokładnie 30 milionów 441 tysięcy 832 zł.

Dlaczego te nieoficjalne liczby wskazują na możliwy rekord? Bo rok temu około godziny 20 WOŚP zebrała 22 mln zł. Czy padnie kolejny rekord, przewidzieć jednak nie sposób, bo rok temu łącznie zebrano niemal trzy razy więcej niż do godziny 20, dokładnie 62 mln zł.
O tym, że rekord jest całkiem prawdopodobny mogą też świadczyć wcześniejsze liczby, które potwierdzają dynamikę zbiórki. O godzinie 19 na koncie WOŚP było 27,3 mln zł, podczas gdy rok temu tylko 20 mln zł. Z kolei o godzinie 16 WOŚP poinformowała, że na jej koncie jest 18,2 mln zł.
Trwa ładowanie komentarzy...