Jerzy Owsiak ma kilka słów do Jarosława Kaczyńskiego po 26 finale WOŚP. "Zdrowia życzę i ..."

Jerzy Owsiak powiedział w  "Faktach po faktach", że jest dumny z Polaków po finale WOŚP.
Jerzy Owsiak powiedział w "Faktach po faktach", że jest dumny z Polaków po finale WOŚP. Mieczyslaw Michalak/Agencja Gazeta
- Zdrowia życzę! - powiedział z uśmiechem twórca WOŚP, zapytany o to, czy ma coś do przekazania Jarosławowi Kaczyńskiemu. – Na bardzo wygodnym łóżku, których kupiliśmy 8 tys. dla seniorów. Życzę panu, panie prezesie, żeby żadna odleżyna nie powstała. Na tych łóżkach na pewno nie powstanie – powiedział z uśmiechem szef WOŚP.

Jerzy Owsiak powiedział w "Faktach po Faktach", że jest dumny z Polaków. Jego zdaniem, Polska codziennie "boksuje się z rzeczywistością", ale w szczególnym dniu, jakim jest finał WOŚP "wszyscy możemy być dumni" z Polaków. Jak się wyraził, 26 lat temu nie do pomyślenia było, że Orkiestra tak się rozrośnie.

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdradził, na co zostanie przeznaczona tegoroczna zbiórka, organizowana na rzecz wyrównywania szans noworodków. Będzie to sprzęt przeznaczony na rzecz oddziałów położniczych i specjalne urządzenia do odkażania karetek - powiedział szef WOŚP w "Faktach po faktach".

Szef WOŚP odniósł się też do krytyki przeciwników Orkiestry dotyczącej odpalania fajerwerków. Jego zdaniem cztery minuty strzelania to nic w porównaniu z Sylwestrem, kiedy trwa to kilka godzin.

Po północy poinformowano, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała już w tym roku dokładnie 81 423 542 zł. Rok temu, kiedy Jurek Owsiak zebrał niewyobrażalną przecież sumę, o tej samej porze było 20 mln zł mniej. Przypomnijmy – w zeszłym roku w dniu finału WOŚP zebrała około 62 mln zł. Ostatecznie padł jednak rekord: zebrano 105 mln zł.


źródło: TVN24
Trwa ładowanie komentarzy...