Orkan Friederike dosłownie zmiata ludzi na ulicach. Nad Polskę ma przemieścić się po południu

Ludzie w Holandii są dosłownie zmiatani na ulicach. Inni uciekają w panice.
Ludzie w Holandii są dosłownie zmiatani na ulicach. Inni uciekają w panice. Twitter/Pierre
Orkan Friederike sieje spustoszenie w Holandii. Dostaliśmy od czytelnika zdjęcia, które pokazują zniszczone dachy, na filmach na Twitterze widać, jak ludzie uciekają w panice. Wiadomo też, że w Niemczech odwołano już 220 lotów i nie kursują niektóre pociągi, a nasi zachodni sąsiedzi są ostrzegani, by nie wychodzić z domu. Nad Polskę wichura ma dotrzeć po południu.

Informowaliśmy, że Orkan Friederike ma uderzyć w Polskę po popołudniu. Synoptycy wydają ostrzeżenia, że bardzo silny wiatr, dochodzący nawet do 150 km/h może doprowadzić nawet do zrywania dachów i przerw w dostawach prądu. Szczególnie na południu Polski może dojść do zawiei i zamieci śnieżnych.
Orkan Friederike przewraca ludzi w Holandii
Teraz pojawiły się dość przerażające obrazki pokazujące spustoszenie, jakie wichura sieje w Holandii. Na udostępnionych na Twitterze nagraniach widać, jak ludzie są dosłownie zmiatani przez orkan w jednym z holenderskich miast. Inni, widząc to, w panice uciekają.
Dostaliśmy od naszego czytelnika budzące grozę zdjęcia, także z Holandii. Widzimy na nich pozrywane dachy domów, a nawet przewróconego tira na autostradzie.
Wiadomo też, że w Niemczech odwołano już 220 lotów, nie kursowały pociągi. Nasi zachodni sąsiedzi są ostrzegani przed wychodzeniem z domu. Friederike poczynił też szkody w Holandii i Luksemburgu. Według informacji, jakie podaje AccuWeather, wichura najwcześniej, w nocy z środy na czwartek, dotarła na Wyspy Brytyjskie.
Trwa ładowanie komentarzy...