Radykalna zmiana pogody. To, co przyjdzie w połowie tygodnia, nikogo nie ucieszy

W tym tygdoniu słupki termometrów pokażą nawet 9 stopni Celsjusza.
W tym tygdoniu słupki termometrów pokażą nawet 9 stopni Celsjusza. Mieczysław Michalak/Agencja Gazeta
Jednego nie można odmówić zimie. Nieustannie zaskakuje. Najpierw spece od pogody z Rosji i USA prognozowali, że zimy w ogóle w Polsce nie będzie, a wiosenne temperatury miały nadejść już pod koniec marca. Potem przyszły mrozy i groźny orkan.

Prognoza pogody: będzie nawet 9 stopni na plusie
Niedawno przeszedł przez Polskę Orkan Fryderyk. Zawieje, burze lodowe i zamiecie spowodowały wiele szkód. Jednak pogoda znów ekstremalnie się zmieni. Kalendarzowa zima ma przypominać marcową lub listopadową pluchę. W połowie tygodnia słupki termometrów będą pokazywać temperatury na plusie, dochodzące nawet do 9 stopni Celsjusza. We wtorek stan przejściowy: na zachodzie i południu spadnie słaby deszcz, temperatura maksymalna wyniesie od – 4 stopni na Podlasiu do plus 3 stopni na Dolnym Śląsku.

Za to w środę i czwartek będzie już o wiele cieplej. Na północy spadnie deszcz i deszcz ze śniegiem. Na plusie będzie nawet na tradycyjnym polskim biegunie zimna, czyli Suwalszczyźnie. Temperatura będzie tam wynosić około 1 stopnia. O wiele cieplej będzie na przeciwległym krańcu Polski, czyli ziemi lubuskiej: aż 9 stopni Celsjusza. Równie ciepło ma być w czwartek, od 4 stopni na Podlasiu do 9 stopni w Szczecinie.

Nieco tylko ochłodzi się przed weekendem i w sobotę. W piątek od 2 stopni na Suwalszczyźnie do 7 stopni na Nizinie Szczecińskiej, w sobotę od 2 stopni w Suwałkach do 5 w Szczecinie. Najbliższe dni będzie charakteryzować pochmurna pogoda, deszcz ze śniegiem i deszcz oraz wiatr wiejący z prędkością w porywach 40-70 km/h.


źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...