"Dramat wyjątkowo ponury". Zobacz fragment nominowanej do Oscara "Niemiłości"

„Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa („Lewiatan”, „Elena”, „Powrót”) to obraz bezwzględnej walki między dążącymi  do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości.
„Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa („Lewiatan”, „Elena”, „Powrót”) to obraz bezwzględnej walki między dążącymi do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości. Kadr z filmu "Niemiłość"
– Dzwonili ze szkoły. Nie pojawił się tam od dwóch dni – słyszymy we fragmencie najnowszego filmu Andrieja Zwiagincewa („Lewiatan”, „Elena”, „Powrót”). „Niemiłość” to obraz bezwzględnej walki między dążącymi do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości. Przedstawiamy fragment rosyjskiej produkcji, nominowanej do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Kinowa premiera 2 lutego.

„Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa („Lewiatan”, „Elena”, „Powrót”) to obraz bezwzględnej walki między dążącymi do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości.

Borys (Aleksiej Rozin) i Żenia (Marjana Spivak), typowi przedstawiciele klasy średniej mieszkający na przedmieściach Moskwy, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Chłopiec wkrótce zwraca na siebie uwagę rodziców.

Dramat wyjątkowo ponury
- Nie ma go już drugi dzień. Nie dociera do ciebie? – mówi Żenia do męża we fragmencie nominowanego do Oscara filmu. Telefon zaniepokojonej wychowawczyni chłopca staje się jeszcze jedną okazją do dotkliwej wymiany zdań między małżonkami.

– Zwiagincewowi udało się stworzyć dramat wyjątkowo ponury, jednocześnie niczego nie przerysowując – pisze o filmie Jacques Mandelbaum, “Le Monde“. - Anton (Andris Keishs) [jeden z bohaterów filmu] zauważa w pewnym momencie, że nikt nie jest w stanie żyć bez miłości, a ten cierpki, niezwykły film udowadnia prawdziwość tych słów – ocenia Leslie Felperin, “The Hollywood Reporter”.


„Ludzie, którzy winią siebie nawzajem za życiowe porażki”
– „Zmienię się, nie powtórzę błędów, które doprowadziły mnie do rozczarowania życiem, zacznę od nowa”. Tak myślą ludzie, którzy winią siebie nawzajem za życiowe porażki. Koniec końców zmiana może odbyć się wyłącznie w nas samych – mówi o konflikcie między bohaterami „Niemiłości” reżyser Andriej Zwiagincew.

Film jest nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. „Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa była pokazywana w Konkursie Głównym w Cannes – otrzymała Nagrodę Jury. Europejska Akademia Filmowa przyznała filmowi nagrody w kategorii Najlepsze Europejskie Zdjęcia 2017 i w kategorii Najlepsza Europejska Muzyka 2017. „Niemiłość” jest nominowana do Złotego Globu dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego. Polska premiera już 2 lutego! Dystrybutorem jest Against Gravity.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...