Ksiądz podczas rekolekcji zrobił dzieciom coś najgorszego. Wykorzystał swój autorytet

Ksiądz Paweł T. z Rzeszowa miał wykorzystać swój autorytet wobec dzieci  i molestować je podczas wyjazdowych rekolekcji.
Ksiądz Paweł T. z Rzeszowa miał wykorzystać swój autorytet wobec dzieci i molestować je podczas wyjazdowych rekolekcji. 123RF/zdjęcie poglądowe
Paweł T. organizował rekolekcje wyjazdowe dla dzieci. Ksiądz miał zakradać się do pokoi dzieci z gimnazjum i dotykać je. Dzieci opowiedziały o tym rodzicom, a rodzice prokuraturze. W Sądzie Rejonowym z Rzeszowa zapadł nieprawomocny wyrok, który skazuje go na półtora roku więzienia.

Ksiądz Paweł T. dotykał dzieci podczas rekolekcji
Według parafian, wikary Paweł T. z Rzeszowa zawsze był blisko młodzieży. Potrafił dotrzeć do dzieci i znał ich problemy. Zbudował swój autorytet. Dlatego został diecezjalnym duszpasterzem i prowadził dom rekolekcyjny w Rzeszowie. Uczniowie jeździli tam na kilkudniowe rekolekcje. Sam Paweł T. załamał się oskarżeniami o molestowanie i przeszedł drugi wylew.

Akt oskarżenia Pawła T. zawiera 3 zarzuty przeciwko wolności seksualnej. Artykuł 198 kk mówi o tym, że kto "wykorzystując bezradność innej osoby lub brak zdolności tej osoby do rozpoznania znaczenia czynu lub pokierowania swoim postępowaniem, doprowadza ją do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności".

Poza tym wobec Pawła T. orzeczono też zakaz wykonywania wszelkiej działalności związanej z wychowywaniem i edukacją dzieci oraz opieką nad nimi, a także zakaz przebywania w miejscach związanych z edukacją małoletnich i opieką nad nimi. Zakaz obowiązuje przez 15 lat. Jeszcze zanim zapadł wyrok, kuria odsunęła Pawła T. od wszelkich funkcji duszpasterskich.


źródło: SuperNowości24
Trwa ładowanie komentarzy...