Kup dom za... niewiele ponad 4 złote. Niezwykła oferta włoskiego miasteczka

We włoskim miasteczku kupisz dom za 1 euro
We włoskim miasteczku kupisz dom za 1 euro Fot. Wikimedia Commons/Attribution-ShareAlike 3.0 Unported (CC BY-SA 3.0)/Pispisos
Władze miasteczka Ollolai na Sardynii już oferują zakup domu za jedyne jeden euro, czyli niewiele ponad cztery złote. Wszystko dlatego, że miasteczku grozi wyludnienie.

Bezprecedensowa decyzja władz Ollolai związana jest z tym, że w połowie ubiegłego stulecia populacja miasteczka spadła z 2,2 do 1,3 tys. osób. Sytuacja z każdym rokiem staję się coraz gorsza. Młodzi mieszkańcy decydują się na emigrację do większych miast. Porzucają swoje domy, które świecą pustkami i zaczęły popadać w ruinę.

Dlatego dziś można kupić taki dom za niewiele ponad cztery złote. Problem tylko w tym, że budynki są w złym stanie i wymagają natychmiastowego remontu. To warunek zakupu.

Według szacunków koszt doprowadzenia domu do stanu używalności wynosi 20 tysięcy euro, czyli ponad 80 tys. złotych. To jednak nie zniechęca klientów. Do ratusza w Ollolai wpłynęło ponad 100 wniosków z całego świata.

– Dzięki temu uda się wyremontować domy, stworzyć nowe miejsca pracy i ożywić lokalną gospodarkę – skomentował burmistrz miasteczka Efisio Arbau.

Źródło: "Rzeczpospolita"
Trwa ładowanie komentarzy...