Ciąg dalszy awantury o wtorki tylko dla kobiet w saunach wrocławskiego aquaparku. Sprawą zajmie się RPO

We Wrocławiu z sauny we wtorki mogą korzystać wyłącznie kobiety. Budzi to sprzeciw Rzecznika Praw Obywatelskich.
We Wrocławiu z sauny we wtorki mogą korzystać wyłącznie kobiety. Budzi to sprzeciw Rzecznika Praw Obywatelskich. Fot. Tomasz Szambelan / Agencja Gazeta
Jak już powszechnie wiadomo, we Wrocławskim Parku Wodnym jest sauna, z której we wtorki mogą korzystać wyłącznie kobiety. To tak jawne negowanie zasad równouprawnienia płci, że na ogólnopolskiej awanturze się nie skończy. Teraz sprawą postanowił zająć się Rzecznik Praw Obywatelskich.

We Wrocławskim Parku Wodnym jest sauna. Dostępna dla wszystkich, ale z jednym wyjątkiem. Zgodnie z regulaminem, we wtorki z sauny korzystać mogą wyłącznie kobiety. Jak pisze "Gazeta Wrocławska", wywalczyły sobie takie prawo, bo zgorszone zachowaniem niektórych mężczyzn chciały być w saunie same.

Problem w tym, że taki zapis w regulaminie może być niezgodny z zasadą równouprawnienia płci. Sprawą zajął się już Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Jego zdaniem, ten zapis jest sprzeczny z prawem i dobrymi obyczajami.

Gazeta cytuje też rzeczniczkę WPQ Annę Hejno, która przekonuje, że kierownictwu ośrodka zależy na absolutnym komforcie wszystkich gości, dlatego wyszli naprzeciw oczekiwaniom kobiet. Szkoda tylko, że nie licząc się z męską częścią klientów.

źródło: "Gazeta Wrocławska"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...