Skandaliczne słowa posła Jakubiaka o Holokauście. W Izraelu mógłby pójść za nie do więzienia

Marek Jakubiak o Holokauście Żydów i Polaków
Marek Jakubiak o Holokauście Żydów i Polaków Fot. Sławomir Kamiński / AG
– Pokażcie mi choć jednego Polaka uratowanego przez Żyda. Polski Holokaust wcale nie był mniejszy od żydowskiego – powiedział w rozmowie z wPolityce.pl poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak.


Politycy różnie reagują na awanturę o nową ustawę o IPN i konflikt z Izraelem. Ale to, co zrobił Marek Jakubiak, pokazuje najgorszą formę reakcji. Poseł Kukiz'15 w wywiadzie dla wPolityce.pl wydaje się umniejszać znaczenie Holokaustu. Co więcej, atakuje Żydów za to, jak zachowywali się po wkroczeniu do Polski Armii Czerwonej.

– 17 września 1939 r. napadł na nas odwieczny wróg wschodni – sowiecka Rosja, a Żydzi witali ich kwiatami. Pytam, gdzie byli Żydzi kiedy 500 tys. Polaków w ciągu roku wymordowano na ich oczach? 2 miliony Polaków wsadzono do wagonów śmierci i wywieziono na Syberię. Czy jest choć jeden Polak uratowany przez Żydów? A to oni stanowili władzę na tamtych terenach – przekonuje Jakubiak.
Dalej jest jeszcze mocniej. Bo zdaniem Jakubiaka Polacy wycierpieli nie mniej niż Żydzi. – Polski Holokaust wcale nie był mniejszy od żydowskiego. Wręcz przeciwnie. 3 miliony Polaków było mordowanych gdzie popadło i czym popadło. W obozach śmierci razem z Żydami umierali Polacy. Ja nie rozumiem dzisiejszej narracji Izraela. Mamy wyciągać te wszystkie sprawy czy też nie? – pyta parlamentarzysta.

Na koniec zaznacza, że Polska "nie jest europejskim chłopcem do bicia".

Przypomnijmy, że Senat przyjął bez poprawek nową ustawę o IPN, która wprowadza kary za przypisywanie polskiemu narodowi współodpowiedzialności za Holokaust. Dla władz i polityków Izraela to zagrożenie, że piętnowany będzie każdy głos mówiący np. o Polakach, którzy wydawali Żydów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...