Wojciech Pokora nie żyje. Miał 83 lata

Wojciech Pokora nie żyje. Miał 83 lata.
Wojciech Pokora nie żyje. Miał 83 lata. Fot. facebook.com/OchTeatr
Wybitny aktor teatralny i komediowy Wojciech Pokora nie żyje. Miał 83 lata. O jego śmierci poinformował Och Teatr, w którym artysta grał od lat.

– Z głębokim bólem zawiadamiamy, że dziś nad ranem (4.02.2018 r.) w wieku 83 lat odszedł nasz wielki przyjaciel, wybitny aktor pan Wojciech Pokora. Składamy kondolencje i łączymy się w bólu ze wszystkimi widzami i wielbicielami talentu pana Wojciecha" – taki wpis na Facebooku opublikował Och Teatr, w którym Wojciech Pokora grał od lat.
Pokora był znanym aktorem teatralnym i filmowym. Swoją przygodę z deskami teatralnymi rozpoczął od Teatru Dramatycznego, gdzie zaraz po ukończeniu studiów aktorskich rozpoczął pracę.
Jednak największą rozpoznawalność zdobył przez liczne role filmowe, w większości o charakterze komediowym. Był także stałym członkiem ekipy Stanisława Barei. Zadebiutował u niego w filmie "Mąż swojej żony" w 1960 roku. Aktor wystąpił także w wielu późniejszych filmach. To tylko niektóre z nich: "Małżeństwo z rozsądku", "Poszukiwany, poszukiwana", "Nie ma róży bez ognia”, "Brunet wieczorową porą”, "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?", "Alternatywy 4", "Zmiennicy", "Czterdziestolatek", Rejs" czy "Miś".
W 2000 r. aktor odcisnął swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach. Był wykładowcą warszawskiej Akademii Teatralnej. Aktor miał dwie córki. Nie wiadomo jeszcze kiedy i gdzie odbędzie się jego pogrzeb.
Trwa ładowanie komentarzy...