Takich scen nie widziano w Moskwie od 1957 roku. Rekordowe opady śniegu

Rekordowe opady śniegu w Moskwie
Rekordowe opady śniegu w Moskwie Fot. Daria Filatova / Twitter
W ciągu ostatnich 24 godzin w Moskwie padł rekord, jeśli chodzi o grubość pokrywy śnieżnej. Tak obfitych opadów śniegu nie było od 1957 roku. Z kolei w Berlinie bezdomny Polak stał się pierwszą ofiarą zimy.

Jak donosi moskiewskie biuro meteorologiczne, od soboty w stolicy Rosji spadło 14 mm śniegu. Poprzedni rekord, z 1957 roku, wynosił 11,2 mm. Podane są wartości w milimetrach, bo to ilość wody zawarta w śniegu. Badania przeprowadza się w dość wyjątkowy sposób. Pobiera się do wysokiej menzurki śnieg i go przetapia. Jeden metr sześcienny wody waży 1 tonę, a 1 metr sześcienny świeżego puchu - 100 kilogramów.
Ekstremalna pogoda przyniosła niestety ofiary. Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne, gdy powalone drzewo przerwało trakcję elektryczną. Służby szacują, że całej Moskwie powalonych zostało około 360 drzew.
W Berlinie sytuacja wygląda lepiej, choć w weekend po raz pierwszy w tym sezonie słupki rtęci spadły poniżej zera. Media podały, że pierwszą ofiarą zimy był tam bezdomny Polak. 49-latka na wózku inwalidzkim znaleziono martwego w nocy z piątku na sobotę pod mostem w centrum Berlina.
Trwa ładowanie komentarzy...