Były dziennikarz katolicki w kierownictwie MON. Skurkiewicz wybrany przez Błaszczaka na sekretarza stanu

Wojciech Skurkiewicz został nowym sekretarzem stanu w MON
Wojciech Skurkiewicz został nowym sekretarzem stanu w MON Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Minister obrony narodowej Mateusz Błaszczak właśnie powołał Wojciecha Skurkiewicza na stanowisko nowego sekretarza stanu w MON. Czym dotychczas zajmował się nowo powołany i jakie czekają na niego zadania?


Wojciech Skurkiewicz był poprzednio zastępcą przewodniczącego sejmowej komisji obrony narodowej. Teraz będzie odpowiedzialny m.in. za kontakty resortu obrony z parlamentem, współpracę z organizacjami proobronnymi i pozarządowymi, oraz współpracę z wojskowymi placówkami muzealnymi.

Biografia nowego wiceszefa MON jednak trochę zaskakuje. Wojciech Skurkiewicz urodził się 5 grudnia 1969 roku w Radomiu. Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1994-2004 był dziennikarzem w Katolickim Radiu Radomskim AVE. Od 2004 do 2006 roku pracował jako koordynator programowy, a potem szef redakcji Radia Plus Radom.
Jego kariera dziennikarska wyhamowała, gdy w okresie 2006-2007 pełnił funkcję rzecznika prasowego Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie. W tym samym latach objął też stanowisko radnego i przewodniczącego Rady Miasta Radomia. Lata 2007-2015 to w jego życiu okres bycia senatorem. W 2015 roku Skurkiewicz uzyskał mandat posła VIII kadencji z list Prawa i Sprawiedliwości i dopiero od tego czasu pełnił wiceprzewodniczącego sejmowej komisji obrony narodowej.

źródło: EchoDnia.eu
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki