Polacy jasno powiedzieli, co myślą o starcie Andrzeja Dudy w kolejnych wyborach. Prezes Kaczyński nie ma wyjścia

Andrzej Duda powinien wystartować w wyborach prezydenckich? Polscy wyborcy uważają, że tak.
Andrzej Duda powinien wystartować w wyborach prezydenckich? Polscy wyborcy uważają, że tak. Fot. Jakub Orzechowski/Agencja Gazeta
Los Andrzeja Dudy wciąż nie jest pewny. Choć po politycznym trzęsieniu ziemi, jakim było niespodziewane odejście z rządu Antoniego Macierewicza jego pozycja wzrosła, nie może być w 100 proc. pewien, czy zostanie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nowych wyborach prezydenckich. Teraz o tym, czy powinien wystartować wypowiedzieli się sami wyborcy.

Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" przeprowadził sondaż, w którym zadano badanym tylko jedno pytanie: czy Andrzej Duda powinien startować w wyborach prezydenckich. Za ponowną kandydaturą obecnego prezydenta opowiedziało się 57 proc. badanych, przeciwko – 43 proc.

Dla "Super Expressu" te wyniki skomentował politolog prof. Antoni Dudek. Mówi on o polaryzacji sceny politycznej. Zdaniem Dudka, gdyby wybory prezydenckie odbyły się w ciągu najbliższych tygodni, Andrzej Duda byłby faworytem w wyścigu do fotela prezydenta. Dudek zwraca jednak uwagę, że czekają nas jeszcze trzy kampanie, które mogą zmienić krajobraz polityczny.

Andrzej Duda cieszy się wysokim zaufaniem wyborców. Według niedawno przeprowadzonego sondażu CBOS prezydent otwiera ranking zaufania. Andrzejowi Dudzie ufa aż 73 proc. Polaków, a jedynie 17 proc. respondentów nie ufa. Na drugim miejscu rankingu zaufania znalazł się premier Mateusz Morawiecki z 68 proc. wskaźnikiem zaufania wyborców.


Powodów do zadowolenia w tym ostatnim rankingu nie może mieć Grzegorz Schetyna, do którego nieufność deklaruje aż 50 proc. wyborców. Na drugim miejscu pod względem nieufności znalazł się Jarosław Kaczyński, któremu nie ufa 43 proc. respondentów.

źródło: "Super Express"
Trwa ładowanie komentarzy...