Internauta skazany za komentarz o kontrowersyjnym wicieszefie MSWiA. Sąd uznał, że grubo przesadził

Marek K. z Suwałk został skazany za hejterski komentarz pod adresem wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego.
Marek K. z Suwałk został skazany za hejterski komentarz pod adresem wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego. Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta
Marek K. z Suwałk przekonał się, że za negatywne komentarze w sieci pod adresem polityka partii rządzącej słono się płaci. Zwłaszcza, gdy komentarze te nawołują do popełnienia przestępstwa. Teraz 55-letni mężczyzna zapłaci tysiąc złotych grzywny, a ponadto ok. 3 tys. zł kosztów procesowych. Wszystko z powodu jednego wpisu pod adresem wiceszefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego.

W lipcu ubiegłego roku pod artykułem na stronie suwalskiego Radia o Jarosławie Zielińskim pojawił się komentarz o treści: "spalić chałupę zielniakowi". Takie słowa widniały na stronie przez kilka dni, aż redakcja je usunęła. Tyle, że Jarosław Zieliński nie puścił tego płazem i skierował sprawę do sądu.

Jak informuje teraz Polsat News, 55-latek przyznał się przed sądem do winy i dobrowolnie poddał się karze za "publiczne nawoływanie do przestępstwa". Wyrok już się uprawomocnił. Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie emocjami. Dodał, że nie zamierzać spalić domu polityka i żałuje tego, co zrobił.

Ciekawym wątkiem w sprawie jest to, że mogła się ona zakończyć jeszcze w listopadzie. Oskarżony wówczas wyjaśniał, że nie stać go, by zapłacić ok. 4 tys. zł, dlatego nie zgodził się na przyjęcie kary. Sąd powiadomił go, że może zwrócić się z prośbą o rozłożenie kwoty na raty. Mężczyzna ostatecznie jednak zgodził się na karę, bo – jak wyjaśnił – chciał już zakończyć sprawę.


źródło: Polsat News
Trwa ładowanie komentarzy...