Ważne ostrzeżenie synoptyków. W sześciu regionach popołudniu zacznie się zmiana pogody

IMGW ostrzega: będzie ślisko, spodziewane są opady marznącego deszczu.
IMGW ostrzega: będzie ślisko, spodziewane są opady marznącego deszczu. Fot. Rafał Mielnik / Agencja Gazeta
Tego ostrzeżenia na pewno nie mogą zignorować kierowcy. Choć i piesi bez wątpienia powinni szczególnie uważać. Nad Polskę od południowego wschodu napływają chmury, które przyniosą opady marznącego deszczu. Sytuacja zrobi się poważna dzisiaj popołudniu.

Opady marznącego deszczu zaczną się ok godz. 14.00 – najpierw w województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim. Dla Podkarpacia IMGW wydał drugi, podwyższony stopień ostrzeżenia; dla Śląska i Małopolski, niższy stopień pierwszy. Front opadów będzie się przesuwał na północ – ok. godz. 15.00 marznące opady powodujące gołoledź mają się pojawić w województwie świętokrzyskim. W kolejnych godzinach ślisko na drogach i chodnikach zrobi się w województwach lubelskim i mazowieckim.

W sumie aż dla sześciu regionów synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pogodowe. Według ich prognoz, w większości tych województw bardzo ślisko będzie do nocy. Najdłużej zagrożenie utrzyma się na Podkarpaciu – aż do godziny 10.00 jutro rano.
Opady marznącego deszczu w części kraju zwiastują zmianę pogody – po dniach z silnym mrozem dziś zaczną się temperatury dodatnie: od -3 st. w Gdańsku i Suwałkach, przez 2 st. w Warszawie do +1 st. w Poznaniu i Krakowie oraz +3 st. we Wrocławiu i Katowicach. Podobne temperatury w okolicach 0 st. w ciągu dnia mają się utrzymać do końca tygodnia.

źródło: pogodynka.pl
Trwa ładowanie komentarzy...