Skandal w Legnicy. Kobieta żądała usunięcia z autobusu jednej z pasażerek, bo ta była ubrana w burkę

Skandal rasistowski w Legnicy. KObieta domagała się usunięcia z autobusu ubranej w burkę kobiety , bo z powodu jej stroju czuła się zagrożona.
Skandal rasistowski w Legnicy. KObieta domagała się usunięcia z autobusu ubranej w burkę kobiety , bo z powodu jej stroju czuła się zagrożona. Fot. Pixabay
W jednym z legnickich autobusów miało miejsce zdarzenie, które nigdy nie powinno się wydarzyć. Jedna z pasażerek żądała od kierowcy autobusu, by ten wyrzucił z pojazdu inna kobietę. Czuła się zagrożona tylko dlatego, że współpasażerka była ubrana w burkę.

Jedna z pasażerek jadących autobusem MPK w Legnicy miała się poczuć zagrożona. Kierowca jechał za szybko i łamał przepisy ruchu drogowego? W podłodze na środku pojazdu świeciła wielka dziura, przez którą widać było jezdnię? Nic z tych rzeczy. Powodem zagrożenia był strój współpasażerki, która była ubrana... w burkę. Kobieta, której przeszkadzał nieeuropejski strój żądała usunięcia tej drugiej z autobusu.

Kierownictwo MPK wydało oficjalne oświadczenie, w którym wyraża ubolewanie z powodu niczym niesprowokowanego ataku rasizmu, ksenofobii i nietolerancji. Zapewniono, że ataki rasistowskie w autobusach nie będą tolerowane i jednocześnie przeproszono za to, iż w w mieście wyznającym demokratyczne wartości doszło do takiego incydentu.

źródło: e-legnickie.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...