To Patryk Jaki ma największe szanse zostać prezydentem Warszawy! "Rzeczpospolita" dotarła do tajnych sondaży

PiS jeszcze nie ogłosił swojego kandydata na prezydenta Warszawy. Ale - jak wynika z wewnętrznych sondaży PO i PiS - najmocniejszym kandydatem PiS jest Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości.
PiS jeszcze nie ogłosił swojego kandydata na prezydenta Warszawy. Ale - jak wynika z wewnętrznych sondaży PO i PiS - najmocniejszym kandydatem PiS jest Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Prawo i Sprawiedliwość wprawdzie jeszcze nie zdecydowało, kogo wystawi w wyborach na prezydenta Warszawy, ale – jak ustaliła "Rzeczpospolita" – według wewnętrznych sondaży partii rządzącej, największe szanse ma Patryk Jaki. W PiS rozważają jednaj jeszcze trzy kandydatury.

Dziennikarz "Rzeczpospolitej" dotarł do wewnętrznych sondaży Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej, które przeprowadzono na przełomie roku. Z obu ma wynikać, że najgroźniejszą konkurencją dla Rafała Trzaskowskiego będzie Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości i szef komisji ds. reprywatyzacji w stolicy. "Sondaż pokazywał dużą mobilizację elektoratu PiS, która sprawia, że zwycięstwo w stolicy staje się możliwe" – czytamy w "Rzeczpospolitej". Z kandydatem Platformy Obywatelskiej wygrywa podobno także marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

PiS kontra tandem z PO i Nowoczesnej
Jednak warto zaznaczyć, że sondaże przeprowadzono przed aferą związaną z nowelizacją ustawy o IPN. A to może negatywnie wpłynąć na szanse Jakiego. Jak podkreślają źródła dziennika, pewnym jest jednak, że PiS wybierze swojego kandydata na stanowisko prezydenta stolicy właśnie na podstawie sondaży. Kandydatów na fotel prezydenta Warszawy w PiS mają trzech. To wspomniani już Patryk Jaki i Stanisław Karczewski, oraz Zbigniew Gryglas, który niedawno wystąpił z Nowoczesnej i dołączył do Porozumienia.

Przypomnijmy, że Platforma Obywatelska i Nowoczesna w wyborach samorządowych wystawiły wspólny tandem kandydatów. Rafał Trzaskowski z PO ma się ubiegać o fotel prezydenta Warszawy, a Paweł Rabiej z Nowoczesnej wiceprezydenta.

źródło: Rp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...