Jarosław Kaczyński prezydentem? Ujawniono wyniki badania, w którym sprawdzono, czy PiS opłaca się zmienić Andrzeja Dudę

Czy Jarosław Kaczyński ma szanse na zwycięstwo w wyborach prezydenckich i zastąpienie Andrzeja Dudy?
Czy Jarosław Kaczyński ma szanse na zwycięstwo w wyborach prezydenckich i zastąpienie Andrzeja Dudy? Fot: Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy opublikowała ostatnio wyniki sondażu wskazujące na to, że prezydenta dobrze ocenia aż 69 proc. Polaków. Taki wynik pozwala obecnej głowie państwa z nadzieją patrzeć w przyszłość i planować reelekcję. A co, gdyby w przyszłych wyborach prezydenckich to Jarosław Kaczyński postanowił znowu powalczyć o Pałac Prezydencki?

Jak powszechnie wiadomo, Andrzej Duda prezydentem jest z woli prezesa Prawa i Sprawiedliwości. To politycy PiS go wymyślili i wypromowali. To Prawo i Sprawiedliwość opłaciło kampanię wyborczą. Jeśli PiS straci zaufanie do prezydenta, Andrzej Duda będzie miał niemały problem, gdyby ponownie chciał ubiegać się o stanowisko. Reelekcja bez zaplecza politycznego i partyjnych pieniędzy byłaby bardzo trudna, o ile w ogóle możliwa.
Portal Wirtualna Polska opublikował właśnie wyniki sondażu, w którym badano, kto mógłby zastąpić Andrzeja Dudę, gdyby ten stracił poparcie PiS. Największe poparcie zyskał Mateusz Morawiecki, którego wskazało 15 proc. badanych. Drugie miejsce też nie zaskakuje, to Beata Szydło z poparciem 10 proc. A Jarosław Kaczyński? Prezes PiS zajął dopiero trzecie miejsce. Ex aequo ze skrajnie prawicowym publicystą Wojciechem Cejrowskim. Obaj zdobyli około 7 proc. głosów badanych.

Niewiele mniejsze zaufanie wzbudzili Małgorzata Wassermann i Zbigniew Ziobro, który poparło po 6 proc. respondentów. Co ciekawe, Jacek Saryusz-Wolski i Ryszard Czarnecki mają zerowe poparcie pośród badanych.

źródło: wp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...