Ten sondaż rządowego ośrodka nie spodoba się PiS. Badanie dowodzi, że "dobra zmiana" traci, a zyskuje PO

PiS traci w najnowszym sondażu CBOS dotyczącym wyborów parlamentarnych
PiS traci w najnowszym sondażu CBOS dotyczącym wyborów parlamentarnych Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Centrum Badania Opinii Społecznej właśnie opublikowała najnowszy sondaż dotyczący preferencji wyborczych Polaków. Badanie to pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość wciąż ma się bardzo dobrze, a konkurencyjne partie pozostają daleko w tyle. Jednak prezesa Kaczyńskiego te dane cieszyć nie mogą, bo mówią też o tym, iż PiS w ostatnim czasie sporo poparcia straciło.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w lutym, na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 43 proc. deklarujących udział w głosowaniu Polaków. Platforma Obywatelska miałaby szansę na tylko 17-proc. poparcie. Jakie partie weszłyby jeszcze do Sejmu? Na to mogłyby liczyć notujący 7-proc. poparcie ruch Kukiz'15 i Nowoczesna z wynikiem 5 proc.

Interesująco podane wyniki mają się do danych ze stycznia. W stosunku do ubiegłego miesiąca PiS straciło 1 pp. poparcia, a Platforma 2 pp. zyskała, podobnie zresztą jak Kukiz'15. Nowoczesna 1 pp. straciła.
Pod progiem wyborczym – mając poparcie na poziomie 4 proc. – znalazłyby się PSL i SLD. Ich wynik w porównaniu do poprzedniego miesiąca się nie zmienił. Do Sejmu nie dostałyby się ponadto: partia Razem (1 proc.) i Wolność (2 proc.). Natomiast 15 proc. ankietowanych nie było zdecydowanych, na kogo oddać głos.

Badanie zostało przeprowadzone metodą wywiadów bezpośrednich (twarzą w twarz), które były wspomagane komputerowo. Odbyły się one w dniach 1-8 lutego 2018 roku na liczącej 1057 osób reprezentatywnej i losowo dobranej grupie dorosłych mieszkańców Polski.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...