Katastrofa rosyjskiego samolotu pasażerskiego koło Moskwy. Na pokładzie było 71 osób

Rosyjski samolot rozbił się tuż po starcie z moskiewskiego lotniska. Na pokładzie było 71 osób.
Rosyjski samolot rozbił się tuż po starcie z moskiewskiego lotniska. Na pokładzie było 71 osób. YouTube/Planes of Legends
Rosyjski samolot pasażerski An-148 rozbił się na przedmieściach stolicy Rosji tuż po tym, jak wystartował z moskiewskiego lotniska Domodiedowo - podała agencja Interfax.

Samolot linii lotniczych Saratov leciał z Moskwy do Orska na południu Rosji, w pobliżu granicy z Kazachstanem. Na pokładzie miało być 65 pasażerów i sześciu członków załogi. Prawdopodobnie nikt nie przeżył. Jedno ze źródeł agencji Interfax podało, że samolot należący do Saratov Airlines rozbił się niedaleko wsi Argunowo. Nie było szans na to, by ktokolwiek przeżył - twierdzą rosyjskie media.
Wcześniej źródło Interfax poinformowało, że samolot zniknął z radarów tuż po starcie z lotniska. Świadkowie donieśli o upadku samolotu w rejonie ramieńskim. Rosyjskie służby ratunkowe zidentyfikowały już miejsce katastrofy. Koresponent TVP Tomasz Jędruchów poinformował, że pierwsi ratownicy powinni pojawić się na miejscu katastrofy w ciągu kilkudziesięciu minut. Serwis lente.ru podał, że na miejscu znaleziono fragmenty śmigłowca, co mogłoby wskazywać, że przyczyną katastrofy było zderzenie helikotera z maszyną linii Saratov. Nie jest to jednak hipoteza potwierdzona. Na Twitterze pojawił się prawdopodobny pierwszy materiał z miejsca katastrofy.

Saratov jest rosyjską linią lotniczą. Operuje najczęściej na trasach wewnątrz Rosji.
źródło: Interfax
Trwa ładowanie komentarzy...