"Kim ty jesteś: Niemką czy kacapką?". Międlarowi puściły hamulce, obrzydliwie zaatakował Ostaszewską

Były ksiądz Jacek Międlar atakuje na blogu Maję Ostaszewską, Krystynę Jandę i Agnieszkę Holland.
Były ksiądz Jacek Międlar atakuje na blogu Maję Ostaszewską, Krystynę Jandę i Agnieszkę Holland. Mieczysław Michalak/Agencja Gazeta
Od tygodni trwa rozpalający emocje spór o najnowszą historię Polski w związku z podpisaniem przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o IPN. Głos zabierają w nim nie tylko politycy, także aktorzy czy przedstawiciele Kościoła. Mocny wpis o trudnych relacjach polsko-żydowskich opublikowała Maja Ostaszewska. Aktorka wspomniała w nim o byłym kapłanie-skandaliście. Jacek Międlar zaś nie pozostał dłużny.

Maja Ostaszewska napisała na Facebooku o Jacku Międlarze, który robi biznes na koszulkach. "Dziś pewien nacjonalista bezkarnie nawołuje do nienawiści i sprzedaje koszulki z napisem 'Nie przepraszam za Jedwabne'. To haniebne. Brak reakcji odziera nas z człowieczeństwa. Ja jako Polka przepraszam za Jedwabne, za Kielce, za marzec 68" - czytamy we wpisie Ostaszewskiej.

Każdy naród, który znalazł się pod okupacją nazistowską miał niezwykłych bohaterów, ludzi, którzy przywracali wiarę w...

Opublikowany przez Maja Ostaszewska na 7 lutego 2018
Jacek Międlar odpowiedział Mai Ostaszewskiej na blogu. "Maju, załgana komediantko, kto napisał ci tę rolę?" – czytamy już w nagłówku jego wpisu, w którym atakuje aktorkę, nie przebierając w słowach. Argumentuje przy tym, że to "Niemcy z Żydami systemowo mordowali Żydów, a nie Polacy". "Może warto, byś to napisała na swojej Facebookowej tablicy" – zwraca się do aktorki.

Na tym jednak Międlar, który wyraźnie się nakręcał, nie poprzestał. "Kim ty w końcu jesteś: Niemką czy kacapką? A może odgrywasz opłacaną rolę? Powiedz, kto cię opłaca? Jan T. Gross czy Stefan Michnik? Kto napisał ci tę rolę?" – obrażał były ksiądz Maję Ostaszewską.

Międlar był do tego stopnia oburzony postem Ostaszewskiej, że poświęcił sprawie kolejny wpis na blogu. Tym razem dostało się Krystynie Jandzie. "Jak nie komediantka Maja Ostaszewska to aksjologiczna wywłoka Krystyna Janda zabiera głos w sprawach politycznych, na których kompletnie się nie zna". Poszło o wywiad, jakiego Krystyna Janda udzieliła "Gazecie Wyborczej", w którym wyraziła żal z powodu przejęcia władzy przez obóz "dobrej zmiany".


Międlar, tak jak w poprzednim wpisie, nakręcał się w miarę tworzenia i w personalnym ataku nie oszczędził również Agnieszki Holland. – Krysiu, ty aksjologiczny karle, Polska była, jest i będzie krajem, w którym przeważająca większość obywateli to katolicy. Czy ci się to podoba czy nie. Polska nie będzie żydowska jak zapewne chciałby twoja koleżanka Agnieszka Holland. Nie będzie też buddyjska jak by zapragnęła komediantka Ostaszewska. Zatem albo przestań bredzić farmazony o 'mentalnym mroku', który w rzeczywistości panuje pod twoją kopułą, albo pakuj manatki i wynoś się z Polski. Najlepiej na Bliski Wschód. Pomożesz potrzebującym muzułmanom, a ni pokażą ci miejsce w szeregu" – napisał były ksiądz Jacek Międlar.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...