Przełom w sprawie tajemniczego morderstwa 17-latki w Rybniku. Wreszcie jest reakcja prokuratury

17-letnia Alicja miała zostać uduszona.
17-letnia Alicja miała zostać uduszona. Facebook
Prokuratura ujawniła, że wszczęła nowe śledztwo w związku z morderstwem 17-letniej Alicji w Rybniku. Dotyczy ono włamania się na jej konto na Facebooku. Zwłoki 17-latki odkryto 3 lutego za garażem koło ulicy Łokietka w Rybniku. Jak podała policja, przy uduszonej nastolatce nie znaleziono dokumentów ani telefonu.

Szerzej o włamaniu na konto 17-letniej Alicji z Rybnika pisał bloger naTemat Damian Maliszewski. – Postępowanie jest dwukierunkowe, dotyczy ochrony informacji, przełamania zabezpieczeń i kradzieży tożsamości internetowej, z drugiej strony poplecznictwa, utrudniania śledztwa poprzez celowe tworzenie fałszywych dowodów – powiedział Rafał Łazarczyk z prokuratury rejonowej w Rybniku.

Ktoś włamał się na konto 17-letniej Alicji z Rybnika, która była uczennicą Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 w Boguszowicach. Haker wysyłał do jej kolegów i koleżanek wiadomości szyfrowane alfabetem Morse'a, a w nich ukryte nazwiska i słowo "oni zabili". Autor pisał, że będzie wybierał następnych. Na pytania o swoją tożsamość odpowiadał, że należy do grupy, która działa rozproszona.

Twierdził, że ma krew Alicji w butelce. Osoba mająca dostęp do profilu Alicji opublikowała na jej tablicy na Facebooku film inspirowany horrorem "The Ring". Konto Alicji na Facebooku zostało już zablokowane przez śledczych.
Dziennikarze portalu Rybnik.com.pl dotarli do matki 17-letniej Alicji. Dziewczyna wyszła na urodziny koleżanki. Według śledczych, Alicja bawiła się w centrum miasta w towarzystwie kilku mężczyzn i wyszła z 20-letnim Ardianem P., którego prawdopodobnie poznała na dyskotece. To on jest podejrzany o zabicie 17-latki. Jak powiedziała rzeczniczka śląskiej policji, próbował zacierać ślady, zmienił ubranie i chciał je wyprać. Ma bogatą kartotekę kryminalną. 17-letnia Alicja miała zostać uduszona, odnotowano też rany na jej głowie.


źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...