To koniec łagodnej zimy. Nad Polskę nadciąga wyjątkowo mroźne powietrze znad Rosji i Skandynawii

Po 20 lutego do Polski napłynie tęgi mróz, synoptycy przewidują też opady śniegu
Po 20 lutego do Polski napłynie tęgi mróz, synoptycy przewidują też opady śniegu Fot. Iwona Burdzanowska / Agencja Gazeta
Mimo że tegoroczna zima ogólnie okazała się bardzo łagodna, to w przyszłym tygodniu czeka nas kolejny gwałtowny spadek temperatur. Po 20 lutego do naszego kraju zacznie napływać zimne powietrze z głębi Rosji. Wraz z kolejnymi dniami temperatura będzie stopniowo spadać.

Na początku przyszłego tygodnia w Polsce zadomowi się tęgi mróz. Wówczas temperatura może spaść do kilkunastu stopni poniżej zera. Jak tłumaczą synoptycy, przyczyną jest wał wyżowy, który rozciągnie się na odcinku od Rosji przez Europę Środkową, aż po Morze Północne i Wyspy Brytyjskie.

Już 21 lutego nastąpi uderzenie mroźnej zimy, meteorolodzy przewidują też opady śniegu. Z kolei 25 lutego Polska znajdzie się pod wpływem wyżu znad Skandynawii, kiedy pojawiają się największe mrozy. Na wschodzie i południu kraju w nocy temperatura wyniesie poniżej -15 stopni Celsjusza. Lokalne termometry mogą wskazać nawet -20 st. C.

Mrozy miałyby potrwać do początku marca. A przypomnijmy, że meteorologiczna wiosna rozpoczyna się już 1 marca.

źródło: TVN Meteo
Trwa ładowanie komentarzy...