Wstrzymaj się z tankowaniem! Ujawniono, że za kilka dni na stacjach benzynowych będzie o wiele taniej

W najbliższych dniach ceny benzyny mogą spaść nawet o 8 groszy.
W najbliższych dniach ceny benzyny mogą spaść nawet o 8 groszy. Jakub Ociepa/Agencja Gazeta
W połowie lutego nadejdą same dobre informacje dla polskich kierowców. Mocno potanieją bowiem wszystkie paliwa, a proces ten ma zacząć się już w najbliższych dniach. Takie wnioski płyną z najnowszych analiz notowań cen paliw.

W najbliższych dniach benzyna może potanieć o 8 groszy, a cena oleju napędowego w ciągu najbliższych dni może spaść nawet do poziomu 4,20 zł. Dlaczego? Wszystko przez notowania ropy na giełdach, które spadły o ponad 10 proc..

Największe obniżki cen paliw dotyczą benzyny Pb98 i oleju napędowego. Średnio w kraju potaniały one już o 3 grosze. Średnia cena litra Pb98 to 4,94 zł, a litra oleju napędowego 4,52 zł. Natomiast za benzynę Pb95 i autogaz kierowcy płacą już o 2 grosze mniej. Kosztują one odpowiednio 4,64 zł i 2,07 zł. Spadki cen trwają już od połowy stycznia, ale na dobre zaczną się dopiero wkrótce.

Co ciekawe, według branżowego serwisu e-petrol.pl, najtaniej tankuje się dziś w województei świętokrzyskim, oraz na Dolnym Śląsku i Pomorzu. Najdrożej jest zaś w województwie kujawsko-pomorskim, Małopolsce i Mazowszu.

źródło: WNP
Trwa ładowanie komentarzy...