Jak ściągnąć plik z YouTube'a? Oto kilka szybkich i prostych sposobów

Istnieje wiele sposobów, aby pobrać film z YouTube'a. Warto jednak pamiętać o zasadach praw autorskich.
Istnieje wiele sposobów, aby pobrać film z YouTube'a. Warto jednak pamiętać o zasadach praw autorskich. Fot. Screen z YouTube
Każdy film w YouTube jest chroniony prawem autorskim, stąd istnieją pewne zasady, o których internauta musi pamiętać. Choć zdarzają się wyjątki, gdzie opcja ściągnięcia pojawia się przy wideo, to jednak ponad 90% klipów da się obejrzeć wyłącznie za pomocą przeglądarki. Oczywiście istnieje masa sposobów, aby to obejść i bez problemu ściągnąć film.

Aby pobrać film z YouTube nie trzeba się specjalnie natrudzić. Można wykorzystać odpowiednie strony internetowe lub programy, które instaluje się na komputerze. W przypadku witryn internetowych jest to szczególnie proste - wystarczy skopiować adres URL, wkleić w odpowiednie miejsce na stronie i wcisnąć przycisk Download. Istnieje możliwość wyboru formatu - wideo w rozdzielczości do 720p lub plik audio w formacie MP3, M4A lub 3GP. Tak przykładowo działa "KeepVid" czy "Tubeleecher". Jeśli ktoś chce pobrać filmy w jakości HD, to warto sięgnąć po "KeepHD". Dodać trzeba, że narzędzia są bezpłatne. Tego typu witryn jest pełno w internecie.

Ciekawą aplikacją jest za to "xVideoServiceThief". Potrafi pobierać wiele plików naraz, konwertować różne formaty (AVI, MPEG1, MPEG2, WMV, MP4, 3GP, MP3) i umożliwia przerywanie lub wznawianie pobrań w każdej chwili. Jest przy tym prosty w użyciu.

Za pomocą przeglądarki
Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z dodatku do przeglądarki. Mozilla Firefox ma do zaoferowania "1-Click YouTube Video Download", który pozwala, jak wskazuje sama nazwa, za jednym kliknięciem dowolny klip w różnych formatach. Także Opera posiada swój dodatek do pobierania filmów z YouTube - "YouTube Downloader". Wystarczy kliknąć w Download. Gorzej sprawa się ma z Google Chrome. Jego użytkownicy już nie mają takiego szczęścia, bowiem nakładka "Video Downloader professional" umożliwia pobierane filmów, ale nie obsługuje YouTube. Dzieje się tak za sprawą blokady, którą zastosowało Google.

Legalność pobierania
Polskie prawo autorskie mówi o tym, że można bez zgody twórcy korzystać z rozpowszechnionego już dzieła, ale wyłącznie we własnym zakresie. Co to oznacza? Można dany plik z serwisu YouTube zapisać na swoim komputerze lub przenośnym odtwarzaczu i udostępniać bliskim osobom, rodzinie czy przyjaciołom. Nie wolno jednak rozpowszechniać go na serwisach pokroju p2p oraz czerpać z niego korzyści finansowych za sprawą opłaty. Jest to już ewidentne złamanie praw autorskich.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...