Zastanawiasz się, czy jest możliwe sprawdzenie, kto odwiedził twój profil na Facebooku? Oto odpowiedź

Facebook wciąż nie oferuje narzędzia, które pozwoli jego użytkownikom sprawdzenie, kto wchodził na ich profil.
Facebook wciąż nie oferuje narzędzia, które pozwoli jego użytkownikom sprawdzenie, kto wchodził na ich profil. Fot. 123rf.com
Oficjalnie Facebook nie posiada żadnej opcji, która umożliwiłaby użytkownikom sprawdzenie, kto podglądał ich profil. To doprowadza do mnożenia się oszustów, na których trzeba uważać.

Portale społecznościowe zezwalają na podglądanie życia innych osób – nieważne, czy są nam bliskie lub dalekie. Za sprawą różnych ustawień prywatności profilu można odpowiednio dysponować informacjami na swój temat. Dzięki temu wybrane przez nas osoby mają możliwość obejrzenia naszych filmów, zdjęć czy wpisów.

Narzędzie "Facebook Stories"
Jednak to, co interesuje wszystkich użytkowników od czasu powstania Facebooka, to kwestia odwiedzania naszego profilu. Mianowicie, jak sprawdzić kto oglądał mój profil? Wielu z nas pewnie pamięta, że taka opcja była dostępna na "Naszej Klasie". Mimo iż kłóci się to z powszechną polityką otwartości firmy, to Mark Zuckerberg wciąż nie oferuje jednak odpowiedniego narzędzia, aby to zrobić.

Małym rozwiązaniem może być narzędzie "Facebook Stories" - krótkie relacje, które znikają po 24 godzinach. W ten sposób można dowiedzieć się kto nas podgląda. Jak to działa? Centrum Pomocy Facebooka oznajmia: "Relację możesz udostępnić znajomym na Facebooku, osobom obserwującym Twój profil oraz swoim rozmówcom w Messengerze. Możesz określić, komu chcesz udostępnić relację, a ponadto w każdej chwili możesz zmienić ustawienia prywatności. Wszystkie zdjęcia i filmy, które dodasz do relacji, pojawią się w aplikacjach Facebook i Messenger, a także zostaną udostępnione tym samym odbiorcom w obu tych aplikacjach".Z tego tytułu możemy sprawdzić, kto zobaczył naszą relację, bowiem każde jej odtworzenie jest rejestrowane. Wystarczy określić, komu chcemy ją udostępnić. Jeżeli komuś jednak to nie wystarczy, to przestrzegamy, aby nie korzystać z innych aplikacji, które rzekomo pokazują, ilu użytkowników podglądało nasz profil.

Usuwanie ze znajomych
Sprawdzenie, kto usunął cię ze znajomych na Facebooku, również nie doczekało się swojego odpowiedniego narzędzia, ale istnieje częściowe rozwiazanie. Należy wejść w ustawienie ze strony głównej i wysłać prośbę o przesłanie na maila kopii naszych danych. Gdy pobierze się na dysk wchodzimy przechodzimy do folderu znajomi i będziemy mogli zobaczyć komu wysłaliśmy zaproszenia, kto je wysłał nam, a kogo usunęliśmy. Jednak nie możemy zobaczyć, kto nas usunął. Stąd także trzeba uważać na naciągaczy oferujących metody sprawdzenia tego. Jakiś czas temu oszuści podszywali się pod Facebooka i wysyłali maile z wiadomościami o tytule "Zostałeś usunięty ze znajomych”. Kliknięcie w link i podanie swojego numeru telefonu prowadziło ostatecznie do straty 68 złotych.
Trwa ładowanie komentarzy...