Właśnie padł rekord, a kiedy wreszcie skończą się mrozy? Zaskakujący początek marca w Polsce

Kiedy w Polsce skończy się mróz? Początek marca będzie zaskakujący.
Kiedy w Polsce skończy się mróz? Początek marca będzie zaskakujący. Jakub Orzechowski/Agencja Gazeta
Polacy z niedowierzaniem kręcą głową. Zima wydaje się nie mieć końca i coraz bardziej daje się we znaki, mimo że marzec za pasem. Najbliższe dni będą trudne dla tych, którzy chcą, by ciepło wreszcie wróciło do Polski. Ale i oni doczekają się – w następny weekend będzie zdecydowanie cieplej.

Początek tygodnia to prawdziwy horror dla zmarźlaków, bo mroźna temperatura z weekendu będzie się utrzymywać. Jak donosi synoptyk Tomasz Wasilewski, nad ranem, na północy Polski padł rekord tegorocznej zimy. Około 6 rano w Gołdapi było minus 26 stopni!
W poniedziałek według prognozy TVN Meteo ma być minus 7 stopni Celsjusza, w nocy znów bardzo zimno: 17 stopni poniżej zera. We wtorek będzie jeszcze gorzej, w dzień średnio aż minus 9 stopni, w nocy podobnie jak w poniedziałek: 18 kresek poniżej zera.

Środa to kolejne ochłodzenie, w dzień będzie przeciętnie minus 10 stopni, w nocy wciąż bardzo zimno, bo minus 14 stopni. Przewidywane są opady śniegu. Minimalne ocieplenie nastąpi w czwartek, będzie o dwa stopnie cieplej niż w środę. Od tego dnia będzie stopniowo coraz cieplej, mróz powinien na stałe opuścić Polskę na koniec tygodnia. W niedzielę przewidywane jest 0 stopni, a cały następny tydzień czekają nas już dodatnie temperatury. Zaskakująco ciepło ma być w kolejną sobotę: uwaga, aż 10 stopni Celsjusza na plusie!

Przypomnijmy, IMGW cały czas ostrzega przed zimnem, w ostatnich dniach z powodu mrozów zmarło w Polsce 6 osób.

źródło: TVN Meteo
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...