Zanim weźmiesz się za siebie, zrób te badania. Kompleksowy przegląd powie ci, co koniecznie musisz zmienić

Kompleksowe przeglądy warto wykonywać, kiedy planujemy istotne zmiany w stylu życia
Kompleksowe przeglądy warto wykonywać, kiedy planujemy istotne zmiany w stylu życia Fot. 123rf.com / Taweesak Inmek
Praca, dom, łóżko - od miesięcy to właściwie twoje jedyne “stacje dokowania”. I mimo chęci wyrwania się z rutyny, jakoś nie starcza ci na to motywacji. A może sił? Jeśli realna kondycja organizmu to dla ciebie zagadką, przyszedł czas wizyty w przychodni i wykonania przeglądu.


Profilaktyczne przeglądy zdrowia to coraz popularniejsza metoda, za pomocą której można sprawdzić, skąd bierze się nasze chroniczne zmęczenie czy rozdrażnienie, bóle głowy lub inne pomniejsze i na co dzień ignorowane dolegliwości.

To również pierwszy krok, który powinniśmy wykonać, zanim przystąpimy do radykalnej zmiany stylu życia na bardziej aktywny, zdrowszy, bezglutenowy, wege etc. Miesiące czy lata “kanapowania” czy niezdrowej diety, a także alergie pokarmowe, z których posiadania nie zdajemy sobie sprawy, mogą storpedować naszą przemianę w “lepszego mnie”. Jej tempo i formę warto wyznaczać więc w oparciu o aktualne wyniki badań.

Oczywiście, organizowanie przeglądu na własną rękę jest skomplikowane zarówno merytorycznie jak i logistycznie. Nie do końca mamy pewność, jakie badania wykonać i na jakie konsultacje się udać. Warto więc ten ciężar zrzucić na barki specjalistów. Sporą ofertą pakietów profilaktycznych może pochwalić się, na przykład, LUX MED. Firma opracowała przeglądy zdrowia: „Krok do zdrowia” i „Czas dla zdrowia” które pacjent może wybrać w zależności od swoich potrzeb: stylu życia, samopoczucia i czynników zdrowotnych.

Niezależnie od wybranej opcji, schemat przeglądu prowadzonego w ich przychodniach jest podobny: najpierw zostajemy umówieni na konsultacje i badania, które ułożone są w logiczny sposób i wybrane z pacjentem tak, aby mógł je wykonać w dogodnym dla siebie momencie, następnie wykonujemy zestaw zlecanych badań biorąc pod uwagę zarówno obecną kondycję, jaki i na przykład ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne, czy dziedziczne.


Ostatni krok to wizyta podsumowująca: omówienie wyników, terminarz kolejnych badań a także zalecenia dotyczące ewentualnej „strategii naprawczej” zawierającej zmiany w stylu życia. Często po wykonaniu takiego przeglądu pacjenci decydują się na zakup takiego pakietu dla bliskiej osoby.

Zalety pakietowego rozwiązania, jakie proponuje LUX MED są co najmniej dwie: po pierwsze, wykonanie wszystkich niezbędnych badań “hurtem”, zgodnie z rozpiską, którą dostajemy do ręki działa mobilizująco - zapłaciliśmy z góry, więc raczej nie wycofamy się w połowie drogi.

Druga zaleta również wiąże się z finansami. LUX MED jest partnerem platformy Citi Specials, z której, być może, ty również możesz korzystać, ale jeszcze o tym nie wiesz. Żeby się przekonać, wystarczy otworzyć portfel. Jeśli znajdziesz tam kartę banku Citi Handlowy, masz prawo do 5-procentowej zniżki przy zakupie nie tylko pakietów profilaktycznych, ale również innych usług LUX MEDU. Aby uzyskać rabat nie trzeba się nigdzie rejestrować - wystarczy poinformować sprzedawcę, że chcemy skorzystać ze zniżki w ramach Citi Specials.

Artykuł powstał we współpracy z Citi Handlowy.


Advertisement
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Czujesz, że nie dasz rady, obejrzyj film. 10 tytułów, które powinna zobaczyć każda kobieta
INNPoland 0 0Ta maszyna nie pojeździ w Polsce. Brytyjski pojazd przekroczył barierę 1000 km/h
WYWIAD 0 0"Byłam przed 30, a nie chciało mi się żyć". Patrycja schudła 50 kg, pokonała hashimoto i depresję
MamaDu 0 0Piotr Rubik poskarżył się na "żenujące" zachowanie kelnerów. Spędzał czas z córkami
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz jak? Nie przejmuj się, nie ty jeden. Oto nasze rady, jak mądrze wychowywać syna
MamaDu 0 0"Cesarskie cięcie powoduje problemy dziecka w dorosłości". Wywiad z prof. Ewą Helwich
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
0 0Technika sprzed 5 tys. lat pomoże ci popełnić mniej błędów. Mnisi mieli rację