Twórca "Świata według Kiepskich" i innych hitowych seriali nie żyje. Jarosław Sander miał 64 lata

Nie żyje Jarosław Sander. był producentem wielu seriali Polsatu.
Nie żyje Jarosław Sander. był producentem wielu seriali Polsatu. Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta
Jarosław Sander był producentem wykonawczym największych serialowych hitów Polsatu, takich jak kultowy serial "Świat według Kiepskich", a także "Przyjaciółki" czy "Szpilki na Giewoncie". Ze stacją telewizyjną Zygmunta Solorza-Żaka był związany od prawie 20 lat. Jak na razie, nie jest znana przyczyna śmierci producenta.

Dzięki Jarosławowi Sanderowi widzowie mogli oglądać także "Samo życie", "Pensjonat pod różą" czy "Hotel 52" . Był ich producentem i w każdym z nich, jak czytamy na stronie internetowej Polsat News, "zostawił kawałek siebie". Jako producent wykonawczy pracował w takich produkcjach, jak "Daleko od noszy", "Ekipa", "Tylko mnie kochaj". Wcześniej był scenarzystą i aktorem, między innymi w filmie "Mów mi Rockefeller".

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/nie-zyje-producent-filmowy-jaroslaw-sander/hbfkrkp Nie żyje Jarosław Sander producent...

Opublikowany przez Leszek Turowski na 27 lutego 2018
Jarosław Sander miał 64 lata, był szefem redakcji filmowej Polsatu, jak pisze o nim Polsat News, miał opinię "przyjaciela filmu i artystów". Był też jednym z założycieli legendarnego studia Irzykowskiego. To w nim powstały filmy Krzysztofa Kieślowskiego, Feliksa Falka, Jana Jakuba Kolskiego i Janusza Kijwowskiego. Sander był też członkiem Rady Promocji Filmu Polskiego, gdzie pomógł wybić się wielu utalentowanym polskim twórcom. Potrafił godzinami dyskutować o filmie podczas festiwali filmów w Gdyni. Z tego był znany w środowisku filmowców.

"Nie żyje Jarosław Sander producent telewizyjny i filmowy. Świat filmu i telewizji wiele mu zawdzięcza. Będzie teraz bez Niego dużo uboższy. Cześć Jego Pamięci" – napisał o Jarosławie Sanderze na Facebooku Leszek Turowski z Polsatu.

źródło: Polsat News
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...