Od tej strony Andrzeja Dudy jeszcze nie znaliśmy. Podczas wizyty w nowosądeckim liceum prezydent żartował z żony

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda pojawili się na 200-leciu I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Długosza w Nowym Sączu.
Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda pojawili się na 200-leciu I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Para prezydencka pojawiła się w piątek na dwusetleciu I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Andrzej Duda wspominał tam z nostalgią o okresie spędzonym w swojej krakowskiej szkole, a Agata Duda przyznała, że pracowała w tej placówce jako nauczycielka. Prezydent uznał, że takie wyznanie jest dobrym pretekstem do żartu.

– Mąż kończył szkołę, w której ja pracowałam – zdradziła Agata Duda podczas wizyty pary prezydenckiej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Długosza w Nowym Sączu. – Ale żeby była pełna jasność, nie pracowała tam wtedy, kiedy ja tam chodziłem – dodał natychmiast Andrzej Duda w humorystycznym tonie.

Później, już na poważnie Andrzej Duda mówił o tym, że odwiedzana przez niego szkoła obchodzi 200-lece powstania w czasie, kiedy przypada 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. – Ta szkoła zdążyła wychować późniejszych rycerzy niepodległości. To, że absolwenci tej szkoły byli w legionach, osiągnęli niezwykle wysokie stanowiska w armii i administracji państwowej, pokazuje, jakie było tutaj, w Sączu wychowanie: takie jak zawsze – patriotyczne, w polskiej tradycji – przekonywał prezydent.

Jaki był Andrzej Duda w liceum?
Dalej prezydent wspominał licealne czasy. Zdradził, że jako licealista konkurował z uczniami nowosądeckiego liceum w olimpiadzie wiedzy o Polsce i świecie współczesnym. – Byłem pod ogromnym wrażeniem, bo ja byłem jedynym uczniem z mojej szkoły, który do etapu centralnego się dostał, a z jedynki sądeckiej było pięcioro albo sześcioro uczniów. To pokazywało, jak bardzo wysoki jest poziom – mówił.


Z kolei Agata Duda podziękowała dawnej i obecnej dyrekcji, jak i nauczycielom liceum "za patriotyczne wychowanie młodzieży, za świetne przygotowanie młodzieży do pracy zawodowej czy też do dalszej ścieżki edukacyjnej".

źródło: Polsat News
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...