"Sprawiedliwość go dosięgnie, zadbam o to!". Oburzony Tarczyński zapowiada konsekwencje dla Nergala

Dominik Tarczyński zapowiada, że "sprawiedliwość dosięgnie" Nergala za to, co zrobił w Dzień Kobiet.
Dominik Tarczyński zapowiada, że "sprawiedliwość dosięgnie" Nergala za to, co zrobił w Dzień Kobiet. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Poseł Prawa i Sprawiedliwość Dominik Tarczyński ma złożyć w piątek o godzinie dwunastej doniesienie do prokuratury na Adama "Nergala" Darskiego, który opublikował w Dniu Kobiet film na Facebooku, na którym trzymał w ręce figurkę penisa z ukrzyżowanym na nim Jezusem.

– Wykorzystywał związek z Dodą, by zaistnieć. Już z nią nie jest, to robi inne, obrzydliwe rzeczy – tak motywuje złożenie zawiadomienie do prokuratury Tarczyński w rozmowie z Wirtualną Polską.

– To, co zrobił Darski, jest sposobem na wypromowanie siebie, jako osoby, której sprzedaż płyt bardzo spada. To zachowanie bardzo podobne to tego, czym był jego związek z Dodą. Jak wiemy, piosenkarka jest teraz oskarżona. To jest bardzo płytkie, cyniczne, prowokujące – dodał polityk PiS.

Według Tarczyńskiego, gdyby muzyk Behemotha miał odwagę, zrobiłby to samo z Koranem. A Darski robi to w kraju chrześcijańskim, bo myśli, że chrześcijanie są słabi. Zdaniem posła PiS Darski się myli. – Są miłosierni, ale sprawiedliwi. I ta sprawiedliwość go dosięgnie. Zadbam o to. Można kilka razy wybaczyć, ale aby wybaczyć, on musi ponieść konsekwencje – puentuje Tarczyński.

Przypomnijmy, Nergal złożył skandaliczne życzenia na Dzień Kobiet, pokazując Jezusa ukrzyżowanego na penisie. Spowodowało to falę oburzenia Polaków, którzy powoływali się na artykuł 196 Kodeksu Karnego o obrazie uczuć religijnych.

źródło: Wirtualna Polska
Trwa ładowanie komentarzy...