Tragedia na Podhalu. W Białce Tatrzańskiej porwana przez wiatr reklama zabiła kobietę, dziecko walczy o życie

Tragedia na Podhalu. W Białce Tatrzańskiej reklama zabiła kobietę, dziecko walczy o życie
Tragedia na Podhalu. W Białce Tatrzańskiej reklama zabiła kobietę, dziecko walczy o życie Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
W poniedziałkowe południe doszło do tragedii w Białce Tatrzańskiej, przy wejściu do tamtejszego kompleksu Bania. Wiatr halny był tak silny, że po prostu zdmuchnął drewnianą reklamę, która uderzyła w 60-letnią kobietę i sześcioletnie dziecko.

Już wiadomo, że kobieta zmarła pomimo wysiłków lekarzy, którzy bardzo szybko przyjechali na miejsce wypadku w Białce Tatrzańskiej. Dziewczynka została natomiast przetransportowana do szpitala w Krakowie, gdzie walczy o życie.

Wypadek wydarzył się z okolicach deptaka znanego wśród turystów jako "białczańskie Krupówki". Jak poinformowała media Agnieszka Szopińska z policji w Zakopanem, w dziewczynkę i 60-letnią kobietę uderzyła bardzo ciężka drewniana konstrukcja o wysokości około 3 m.

– Dziecko w bardzo poważnym stanie zostało przewiezione do szpitala. Będziemy badali okoliczności tego zdarzenia. Niewykluczone, że do tej tragedii przyczynił się bardzo silny wiatr halny – powiedziała "Faktowi" Szopińska.

źródło: "Fakt"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...