Brutalne pożegnanie z wiosną. Do Polski znów przybywa mroźna zima rodem z Syberii

Termometry w ciągu najbliższego tygodnia mogą wskazać nawet 16 stopni poniżej zera.
Termometry w ciągu najbliższego tygodnia mogą wskazać nawet 16 stopni poniżej zera. Fot. Grzegorz Bukała/Agencja Gazeta
W weekend można było zobaczyć radosne miny Polaków, gdy wreszcie mogli zrzucić ciężkie zimowe ubrania i wybrać się na pierwszy w tym roku wiosenny spacer. Całe rodziny korzystały z dobrodziejstw pogody. Nic dziwnego, słupki termometrów pokazywały ponad 15 kresek na plusie. Kończy się jednak eldorado – to, co zdarzy się w najbliższych dniach, może zaszokować niejednego.

Do Polski wracają ostre mrozy, sięgające kilkunastu stopni poniżej zera. I przejmujące zimno ma się utrzymać aż do 21 marca. Na wschodzie już od 15 marca zrobi się mroźnie, a w weekend uderzy fala zimna.

Nad południową Polską znajdą się masy zimnego powietrza z Syberii, które sprawią, że temperatura w nocy może spaść do minus 16 stopni. Jeszcze w środę 21 marca w Warszawie ma być rano nawet 12 kresek poniżej zera. Najcieplej (od minus 1 do minus 6) będzie w Zachodniopomorskiem. Najzimniej – na południowym wschodzie.

Prognozowany spadek temperatury pokazał na Twitterze synoptyk Tomasz Wasilewski. Widzimy na nim zmianę o – bagatela – prawie 20 stopni w ciągu niespełna tygodnia. A to nie koniec, bo ekstremum ma przecież nastąpić w środę.
źródło: TVN Meteo
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...