W "Milionerach" miała paść główna wygrana. Jednak uczestnik przegrał przez podchwytliwe pytanie

Piotr Tabarkiewicz nie wygrał miliona w programie "Milionerzy". Hubert Urbański zadał mu zbyt podchwytliwe pytanie.
Piotr Tabarkiewicz nie wygrał miliona w programie "Milionerzy". Hubert Urbański zadał mu zbyt podchwytliwe pytanie. Fot. Cezary Piwowarski/TVN
Media informowały, że po raz drugi w historii programu "Milionerzy" znalazł się zawodnik, który wygrał milion złotych. Wszyscy sądzili, że chodzi o Piotra Tabarkiewicza, który wystąpił we wtorkowym odcinku. Mężczyzna szedł przez cały program jak burza. Leśnik i nauczyciel imponował dużą wiedzą. Widzowie byli zaskoczeni, kiedy odpowiedział na pytania za 20 tys. zł bez korzystania z podpowiedzi. Ostatecnie Tabarkiewicz jednak przegrał, zgarniając "tylko" 40 tys. zł.

Piotr Tabarkiewicz odpadł na następującym pytaniu: "Kto dziś jeszcze nosi kornet?" Podpowiedzi były cztery: mniszki szarytki, muzycy jazzowi, informatycy lub piłkarze ręczni. Zawodnik udzieli odpowiedzi "mniszki szarytki", a prawidłowa to "muzycy jazzowi". Pytanie było trudne, ponieważ kornet to nakrycie głowy zakonnicy w postaci białego czepca, a zarazem instrument dęty blaszany podobny do trąbki. Odpowiedź Tabarkiewicza była zła, bo szarytki obecnie nie stosują już takiego nakrycia.

"Milionerzy" to popularny program, mogący pochwalić się 2,35 milionów widzów. Do tej pory jednym zawodnikiem, który wygrał milion złotych jest Krzysztof Wójcik. Okrągła wygrana padła w 2010 roku. Inżynier towaroznawstwa wiedział, na jakim instrumencie gra muzyk Czesław Mozil, co zapewniło mu ogromną wygraną. Przypomnijmy, że ostatnio duże emocje wywołał odcinek, w którym zawodnik poległ na prostym pytaniu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...