"Ubaw i żenada". Nocny tweet Dudy – trudno uwierzyć, że napisał to prezydent

Andrzej Duda pisze w nocy na Twitterze
Andrzej Duda pisze w nocy na Twitterze Fot. youtube.com/AndrzejDuda
– Bardzo często ludzie mówią nam: po co nam Polska? Unia Europejska jest najważniejsza. To niech sobie przypomną te 123 lata zaborów – takie słowa padły podczas przemówienia Andrzeja Dudy w Kamiennej Górze. Gdy zabrzmiały głosy krytyki, sam prezydent zareagował na Twitterze. Przed drugą w nocy...

"Ubaw i żenada. 24 godziny potrzebowali, żeby to wydumać" – wpis o takiej treści pojawił się na twitterowym koncie Andrzej Dudy o 01:42 w nocy. Prezydent wrzucił link do tekstu o jego przemówieniu w Kamiennej Górze na Dolnym Śląsku.

– Dzisiaj mamy rzeczywiście suwerenną, niepodległą Polskę, która - wierzę w to - będzie państwem, w którym będzie nam się żyło coraz lepiej. W związku z tym mówcie o tym dzieciom – apelowała głowa państwa.

– Bo bardzo często ludzie mówią nam: po co nam Polska? Unia Europejska jest najważniejsza. Przecież państwo wiecie, że bywają takie głosy. To niech sobie ci wszyscy przypomną te 123 lata zaborów. Jak Polska wtedy, pod koniec osiemnastego wieku swoją niepodległość straciła i zniknęła z mapy. Też byli tacy, którzy mówili: a może to lepiej, swary się wreszcie skończą, te rokosze, te wszystkie insurekcje, wojny, awantury, konfederacje, wreszcie będzie święty spokój – dodał Duda.
Właśnie słowa o zaborcach wywołały największe oburzenie. Pewnie do nich odnosi się "ubaw i żenada". "Niestety panie prezydencie musi pan starannie dobierać przykłady. To, co pan powiedział, zabrzmiało bardzo źle" – skomentował pod tweetem Dudy Marek Borowski.

"Warto też staranniej dobierać pracowników odpowiedzialnych za konto @AndrzejDuda. Ubaw i żenada. To napisała głowa państwa?" – dodał Tomasz Kuzia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...